| anonim_4396 a întrebat:

Hey ce faceti? am si eu o intrebare:
imi place de un baiat de la mine din clasa si vreau sa-i spun ca-mi place de el
sa ii spun? voi ce ziceti? sunt putin timida si nu stiu cum sa-i spun ma puteti ajuta cumva? sau macar spuneti-mi cum sa-i arat ca il plac prin comportament. ajutati-ma cat mai repede va rog!
peste 3 zile incepe scoala.
dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| ღNameღ a răspuns:

Nu ii spune, ca sa nu fi dezamagita dupa aia. Asteapta pana iti zice el ca daca si el te place ar trebui sa iti zica, dar daca tu tii sa ii zici, bate apropouri nu ii zice. De exemplu:
A e cel de care iti place.
Un coleg: A, vino ma incoa acum!
Tu: Mah, nu e animal, mai usor!
Sau asa ceva

4 răspunsuri:
| vάĝàвøήτ a răspuns:

Nu`i spune crede`ma relatii`le sunt foarte aiurea cand partenerul/partenera ta e in aceeasi clasa cu tine. Ve`i regreta dupa...

| cuvant a răspuns:

Buna Raluca,
nu va fi greu daca iti vei lua inima in dinti. Vorbste cu el, zambestei, fa-i complimente si sunt sigur ca isi va da seama ca il placi. Daca nu observa atunci poti sa-i spui ca il simpatizezi

| user1234554321 a răspuns:

Spune-i intr-o ora in timp ce e profesorul in clasa dar nu ii spui direct ci ii trimiti un bilet sau ii scrii un mesaj sper sa reusesti sa stai cu el.imi dai funda?

| LittleB124 a răspuns:

Am dat funda la cel mai bun raspuns deja.
dar as mai vrea sa aud niste pareri.
va rog mult de tot