| alesia29 a întrebat:

Deci e vorba de de mine si de unul dintre un prieten foarte bun prieten. Suntem colegi, si na, vorbeam foarte mult, la scoala, pe mess..., etc. Dar intr-o seara, am iesit mai mult in oras. Mie placandu`mi de prietenul lui, involuntar, am inceput sa flirtez cu el :d, in fine, am ajuns acasa etc etc...Peste cateva ore mi-a spus ca ma palce. mi-a cazut cerul. Nu am mai vorbit. Abia daca ne salutam. Acum, dupa ce a trcut cam jumatate de an, eu il plac pe ellaughing. Dar nu stiu el ce simte. Adica inca suntem colegi, am inceput sa mai vorbim, doar la scoala.
In seara asta, cand sa plecam de la liceu, el se tot grabea, si a luat`o inante, na si eu ma grabeam, dar el a plecat, ca mai apoi, sa-l vad mult mai inante cu alte tipe, cand putea sa mearga cu mine, ca era aceeasi directie. Ideea e ca m`a cam durut, desi aparent nu aveam nici un motiv. Ce credeti ca ar trebui sa fac, nu prea am variante, nu pot sa-l intreb direct, ca nu am curaj, si de teama sa nu fiu respinsa:d. Ce sa faacc? Va rog, o parere! Si fundahappy. Msm anticipat.

Răspuns Câştigător
| Esf22321 a răspuns:

Nu neaparat vei putea fi respinsa. Incearca sa fi mai comunicativa cu el, si nu fii timida happy Baftaa

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Baietii nu sunt asa schimbat-ori ca fetele. Daca te-a placut acum o jumatate de an, iti garantez ca te place si acum. S-a indepartat de tine din cauza faptului ca l-ai ranit. Ce ai fi vrut? Sa se comporte ca si cum nu l-ai fi refuzat? E imposibil, oameni suntem.
Eu zic ca nu iti asumi un risc daca te duci la el si ii spui ca il iubesti ci dimpotriva, indraznesc sa anticipez o scena frumoasa de film. happy Spune-i! Si injura-ma daca m-am inselat.

| s3xy0girl20 a răspuns:

Zii ca in fata ca il placi si evzi daca si el mai simte asta pentru tine daca da o sa fiti impreuna:d daca nu...de aia se duce cu alte tipe dar incearca, incercarea moarte n-are!winking

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Credeam ca teama de respingere e mai mult la baieti. s-ar putea inca sa te placa dar daca nu atunci nu va avea o reactie ciudata spre deosebire de VOI fetelor care cautati cu orice ocazie sa faceti misto de noi si sa ne radeti in fata. ma rog... spune-i direct.in fata sau pe net cum iti e mai usor si te vei lumina fara ca tupeul tau sa cauzeze urmari jenante. daca n-am dreptate imi comunici rezultatul si te la sa ma tragi de urechi happy

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, de fapt, aproape asemanatoare, te pot ajuta prin exemplul personal. daca vrei sa discutam, da-mi un pm si ne auzim pe mess.happy

| alesia29 explică:

Ideea e ca nu am curaj!sad

| alesia29 explică:

Ce tupeu malaughing
eu cred ca si tu ai o problema de plan sentimentallaughing
in fine, nu stiu daca voi avea vrodata curajul.

| alesia29 explică:

Pai, un prim pas, sa zicem ca l-am facut, l`am bagat iar in lista de messhappy

| crystynaradu a răspuns:

Si eu am avut un caz asemanator imi placea de un baiat si nu stiam cum sa ii zic asta asa ca am asteptat ceva vreme ca sa imi dau seama daca si el ma place pe mine asa ca am aflat ca sentimentul era reciproc(si el ma place foarte mult pe mine)si i-am spus ca imi place de el si atunci si el a recunoscut ca si el ma place si de atuncia suntem impreuna.

Sper ca te-am ajutat
PaPa

| PLoietre a răspuns:

Pai daca a vazut ca nu merge cu tine, tu panicandute cand ti-a spus, normal ca a plecat la altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Povestirea ta este foarte incalcita. Si solutia este extrem de simpla.
Iti place de el? Perfect, atunci spune-i asta, de injurat nu te poate injura nu? Frica de respingere? Se va intampla sa fii respinsa odata si odata oricum.

| Andya a răspuns:

Deci trebuie sa fi directa.Pe YM poți sa-i spui, fără inhibițiiwinking. Dupa va puteți întâlni și discutati.

Sper ca te-am ajutat :*
:*:*:*:*:*:*

| kidulici125 a răspuns:

Daca esti asa rusinoasa incearca sa o iei mai pe ocolite si sa atinge subiectul pentru a vedea parerea lui.Bafta:*