| AndruţHere a întrebat:

Deci. Eu cunosc de multa vreme un tip,dar am observat unele in comportamentul lui si vreau sa stiu daca m-ar putea place sau doar sunt o prietena foarte buna pentru el. Am observat ca imi spune foarte multe lucruri pe care le-am spus/facut mai demult, de care nici eu nu mi le mai amintesc, cand imi pune o melodie pe telef. imediat ma intreaba daca o stiu, dupa ce rade de cineva se uita imediat la mine, sau daca spune o gluma sau ceva mai amuzant reactioneaza la fel....Dar m-a mintit ca are patratele, si nu a ascultat sfatul meu cand i-am spus sa nu se tunda:. Si am mai observat ca s-a abtinut odata sa nu injure de fata cu mine.Adica a spus "bagamiaaa." si apoi a zambit si s-a uitat la mine.Sunt sanse sa ma placa?

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

Din prorpie experienta(baiat sunt si eu) te vrea ca si prietena... dar te si place. dar mai degraba te vrea ca si prietena. noi stam in spatele unor monitoare si ne exprimam parerea dupa cateva cuvinte scrise de tine. cel mai bine este sa-l intrebi de departe daca-i place de tine.
"auzi? tie cumva iti place de mine?"
sau
"tie iti place de vreo fata in utlimul timp" daca spune da, i-al cu chestii din astea "si o cunosc" sau "cum o cheama" si chestii din astea. sau pur si simplu pune-ti o prietena sa-l intrebe.

daca vrei totusi ajutorul nostru (care noi am putea sa intelegem alta si sa fie de fapt cu totul altceva) spune-ne mai multe amanunte.

insa un sfat. daca sunteti amici buni sa nu crezi ca daca o sa faceti relatie o sa mearga bine. dupa aia o sa va certati de la ceva si il pierzi si ca iubit dar si ca amic. asta este un sfat de urmat in viata. stiu ce spun.

| AndruţHere explică (pentru Alexakos):

Mpai daca ajuta cu ceva, nu ne vedem in fiecare zi. Cam la doua saptamani, si asta in week-end.

| Alexakos a răspuns (pentru AndruţHere):

Daca el ar putea sa se intalneasca cu tine mai des insa nu o face... atunci te vrea ca si prietena. daca ar vrea sa se intalneasca mai des. sau iti spune ce frumoasa esti si chestii dulci. atunci te vrea ca si iubita. dar din cate ai spus tu. se comporta ca si cu un prieten cu tine.

8 răspunsuri:
| berelahalba a răspuns:

Dc ce nu il intrebi pe el straight face?

| SookiexD a răspuns:

Nu are rost. lasa-l. Sunte-ti doar prieteni. Sau daca nu ma crezi, intreaba-l. Ce poate sa se intample? ..Eu fac asta mereu oh go on

| neutrino a răspuns:

Sunt sanse sa aveti o relatie banala.

| ilovei a răspuns:

Parerea mea este ca te place,si facand lucrurile spuse de tine mai sus,cu siguranta vrea sa faca o impresie buna. Eu cred ca ar trebui sa te plimbi putin cu el,doar voi doi,sa mai iesiti amandoi, iar daca el incearca sa te sarute sau ceva de genul, e clarlaughing. Oricum, este foarte atent sa iti faca tie o impresie buna, asta e clar.
Incearca si da-i o sansa!
Succes!

| Dan_3443 a răspuns:

Pe bune? ...asta este TPU...un loc unde toate pustoaicele de 12-14 ani intreaba despre dragoste?

Pentru tine si toate celelalte fete care sunt in aceeasi postura,incercati sa fiti voi insiva si sa faceti ce simtiti intr-un anume moment sau pe o perioada mai lunga, numai intrebati pe toata lumea, tineti minte de la varsta asta, urmativa inima, nu minteawinking

| DoubleCO a răspuns:

Eu cred ca esti mai mult o prietena foarte buna. ca o sora pentru el..asta e parerea mea