| balasaaraisa a întrebat:

Buna! Deci eu si cu momentan fostul meu, ne despartim incontinuu de 1 luna in coace (4 ori) eu tin foarte foarte mult la el insa el este cel care se desparte de fiecare data de mine dar si el vrea sa ne impacam, acum vad ca nu mai vrea. Eu vreau ff mult pentru ca ma face fericita si trec printr-o perioada mai urata a vietii. El i-a spus prietenei mele ca el inca o iubeste pe fosta lui care s-a despartit de el acum 3 luni. Cum fac sa-l fac s-o uite si sa ma iubeasca asa cum il iubesc eu? Tin sa mentionez ca a fost prima mea data. Va rog dau funda

Răspuns Câştigător
| Crackman a răspuns:

Asta se intampla cand sunt cu 0 experienta
Ai invatat un lucru bun, cand cineva se desparte si intra imediat intr-o alta relatie esti relatie tampon sau a cautat ceva dar nu serios.
Tu, probabil mai mica si fara experienta daca i ai oferit si placere sexuala te ai atasat de el ca un mic patruped dupa un batranel.
Dupa ce si a facut treaba cu tine si fosta lui a reintrat in contact cu el, individul mai pierde vremea cu tine pana( daca) mai reintra cu fosta pe fagas bun.
Tu ce ai de facut sa ii dai frumos bloc si ignor si sa cauti pe cineva compatibil cu stilul tau de dragoste, viata, cheltuielile de zi cu zi.
Nu te supara, asta este adevarul daca ai putina demnitate si inteligenta o sa asculți de vorbele unui om mai batran
Daca nu o sa suferi, te intrebi cu ce ai gresit, o sa imi dai dreptate sau poate intri in depresie.
Important este sa nu dai nuduri la nimeni niciodata, persoanele cu 10 ani de obicei cauta doar sex, tu trebuie sa mergi in ritmul tau si sa nu disperi dupa nimeni.
Nici un om indiferent cine este nu este obligat sa ramana cu tine pana la moarte, astfel tu esti singura pe care trebuie sa multumesti ai sa nu te arunci cu capul inainte.

3 răspunsuri:
| Hollyg a răspuns:

Buna! Avand in vedere ca stii anumite detalii, cum ca el își iubește fosta inca, desi a fost intim cu tine, nu cred ca ai mai putea fi la fel si daca ar începe sa te iubească. Plus ca, de ce i-a spus prietenei tale asa ceva? Asta trebuia sa discute cu tine nu cu prietenii tai.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Ignoră-l. Și dacă o să se întoarcă, fă-l să creadă că nu îl mai vrei/iubești. Este posibil să se atașeze de tine și să vadă că ai principii. Dacă nu, oricum nu ai nimic de pierdut, decât un om care nu te poate iubi, iar inimii nu ii poti poruncii. Dacä acum la început unde are tresărire alea când e cu tine, pe degeaba alergi dupä el, nu o să le aibă in veci.

| andrei1976 a răspuns:

Buna!
eu spun ca ar fi o idee buna sa stai dupa el pentru ca in viata este important sa urmezi ceea ce iubesti, nu conteaza daca te raneste o face acum dar in timp nu o va mai face important e sa il iubesti!
funda?