| angel70530 a întrebat:

deci iarasi vreau sa va cer un sfat, va rog seriozitate, sunt sigura ca fiecare dintre voi, a trecut prin asa situatie, va rog ajutati-ma vorba merge iarasi despre baiatul acesta, astazi m-a sunat si a dorit sa ne vedem, caci era pe linga casa mea, dar eu i-am refuzat deja a doua oara ii refuz, i-am zis ca am mult de invatat, si chiar si asa este, nu mint, si i-am zis ca miercuri ne vom vedea, insael a zis ca se va gindi, si apoi am terminat discutia, mi se pare ca s-a suparat, i-am zis ca o sa vorbim deseara dar el nu a zis nimica, nu vreau sa il pierd, va rog ajutati-ma, despre ce sa vorbesc cu el ca sa ii fie interesant cu mine. Funda! Astept.

6 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

O sa il pierzi daca il mai refuzi. Accepta o intalnire cu el si stati de vorba. Poate vrea sa fiti impreuna. Si daca te cauta, stie el ce vrea. Nu este nevoie de un subiect anume. Pur si simplu..nu te gandi la momentul acela. Vorbeste cu el, accepta si stati de vorba. O sa vezi cat de frumos va fi. Te pup.

| crack123 a răspuns:

Ai facut foarte bine, daca este interesat de o relatie serioasa si e atras de tine va accepta o amanare, dar sa nu devina o obisnuinta sa-l amani/refuzi. Nu te teme, daca va da inapoi inseamna ca nu dorea prea multe de la tine.

| Simona8807 a răspuns:

Nu-i da de inteles ca esti disperata, nu trebuie sa inteleaga asta. Vorbeste cu el si zi-i ca vrei sa iesi cu el dar cand ii zici ca nu poti, chiar nu poti si sa nu sa supere. Ca se gaseste timp si pentru el. Si scoala e mai importanta ca orice pentru ca datorita ei o sa.ti faci un rost in viata, nu datorita unui baiat.winking Nu degeaba zic parintii ''intai scoala, apoi baietii''. Stiu ei ce zic.

| iustyn93 a răspuns:

Spune-i in asa fel sa inteleaga da poti sa iesi un pic si cu el macar 30 de minute ca nu poti sa inveti nici toata ziua macar cat sa il vezi sau sa te vada

| andrada17ani a răspuns:

Intreaba-l daca te iubeste; daca te iubea trebuia sa te inteleaga si sa isi dea seama ca nu il minti; din moment ce te iubeste, nu stiu in ce clasa esti dar scoala e mai importanta decat orice altceva el daca e mai mare trebuie sa inteleaga asta. eu cred ca vrea nu mai distractie si nimic altceva si daca asa e nu te merita nu trebuie sa fi trista daca te iubeste cu adevarat ii trece '' supararea daca nu gaseste altul care s tina la tine cu adevarat si te inteleaga pup

| adrian18vasilache a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu el, asa il tii mai aproape de tine, si nu mai exagera si tu cu motivele, crede-ma ca si 5 minute ar fi contat pentru el daca ai fi iesit din bloc si ati fi vorbit putin