| bluesky a întrebat:

Deci imi place de un baiat si i-am spus asta, a zis ca si lui de mine, dar nu face pasul decisiv asa ca eu vrea sa imi spuneti niste statusuri, melodii sau versuri. orice prin care sa inteleaga ca vreau sa fim impreuna, sa il incurajeze sa faca pasul, dar nici prea directe big grin Imi spuneti, va rog? Mersi anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| lavinia1302 a răspuns:

Pai, bate apropo-uri. Ai putea sa ii trimiti (dar numai lui, sau daca vrei neaparat, la toata lista de mess. Si bineinteles cand el e online) un mesaj de ala cu "cat de mult tii la mine" sau "tu cum ma consideri?". In fine. Ai inteles la ce ma refer.Bineinteles ca daca iti raspunde, poti continua subiectul si... poate iese ceva. Apropo. poti pune la sfarsit, dupa "frumoasa, draguta" si asa mai departe, ceva gen "raspund inapoi, promit". Acu depinde sa ai si tu curaj. Pana la urma "incercarea moarte n-are". Dar daca nici asa nu merge, ai mai avea doua optiuni: 1. poti continua pana se prinde de figura si vorbeste cu tine, sau 2. ii spui direct si gata!
Mi-a mai venit o idee. Il poti intreba, printre altele, cum ar trebui o fata sa abordeze un baiat. si va incepe o discutie (cred eu) pe care ai grija cum o modelezi ca el sa inteleaga si iti zica ce vrei tu. Bafta :*

13 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Decat sa-i spui chestii rasuflate sau de toata lumea stiute ( daca ti le spune cineva pe net, sunt cel putin doua persoane care stiu textul), mai bine spune-i sincer ce si cum. de exempllu: draga, tu stii ca eu te iubesc, tu mi-ai spus ca ma iubesti, de ce iubirea noastra nu se infiripa inca?

| Flav a răspuns:

Lasa Internetul, spune-i in viata reala ce simti si ce doresti, nu mai lasati virtualul sa va domine, modifice sau influenta sentimentele.

| VodkaCoca a răspuns:

Pai stii nu trebuie neaparat sa faca el primul pas, daca iti place asa de mult nu asta conteazawinking si prin statusuri ce sa inteleaga ca poate esti indragostita de alta pers?laughing Chiar daca esti fata fa tu primul pas poate el este mai timid, na vezi tu. :*

| seby8873 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau dar daca o sa il lasi pe el sa faca primul pas si nu o face si iti place de el mult mai bine ai face tu primul pas pana nu o sa fie prea tarziu.

| andrutski a răspuns:

Buna big grin!
Uite niste versuri pe care poti sa ti le pui la status, asa ca sa stie ca il iubestihee hee :
Engleza: '
" Well open up your mind and see like me,
Open up your plans and then you're free,
Look into your heart and you'll find love, love, love, love! "

"I know you want me.
You know I want ya'."

Romana:
"Nu mai aud nimic decat vocea ta,
Ochii mei parca nici nu vad pe-altcineva.
Si strig spre tine, nu m-auzi,
Unde esti, unde te ascunzi? Oh, unde? "

"
Nu vreau sa pastrez tacerea
Imi spui vorbe dulci ca mierea
Si parcaaa, sa te sarut as vrea.
Eu fac pe indiferentul,
Dar tu mi-ai gasit defectul.
Acum stii, esti slabiciunea mea..."

Sau daca nu ti se par potrivite, intra pe statusuri.ro gasesti acolo destule :*.

| Zuzaaa a răspuns:

Frteeee in loc sa te ajute unii stau si te critica 8 -| frteee.omu` va pune o intrebare raspundet`ii daca nu stiti taceti frte din gura straight face straight face

nu stiu. cauta un mass de dragoste. sau ca tot vn sf valentin.sinu stiu big grin sincer nu stiu. poate imi vn vreo idee. da pe moment nu am scuze

| florin_7920 a răspuns:

Nu stiu cum dar sati zic o povestioara, care e si hzlie poate o sa mearga. Tot asa o domnisoara ca tine iubea un baiat dar el era cam nehotarit si astepta sa o ceara de sotie dar in zadar el nu prea dadea semne sa faca pasul decisiv. Fatei i-a venit in ghiñd sai spuna un vis in care, zicea ea cam asa,, aculta dragul meu am visat ca tu miai cumparat un inel si in vis se facea ca tu mi-ai luat mina si miai pus inelu in deget dupa care mai cerut de sotie iar eu am aceptat foarte bucuraosa,, la care raspunsu veni da ar cam fii timpu. E in mare ar fi o idee nu stiu cum o sa mearga poate gasesti ceva mai elegant sau spune-i pur si simplu.

| M.T a răspuns:

BUNA.happy
pai vorba lui flavwinking lasa netu. chestia asta am suportat-o si eu acum 1 saptamana happy cam asa spune-i ca ii pari simpatic si ca vrei sa va intalniti. apoi daca va veni incerca sa il faci sa inteleaga ca vrei ceva de la el. daca nu isi da seama sau nu vrea sa isi de-a sema spune-i direct.happy asta e cel mai bun lucru.crede-ma nu stiam daca nu trecem prin asta.nici eu nu aveam curaj sa fac acest lucru dar cea mai buna prietena a mea ma indemnat si am facut-o happy. succes:* sa ne zici ce as facut:*

| alexutzzzzzzzza a răspuns:

Yo zic ca mai bine ai face tu pasul asta.Decat sa astepti pana cand el isi va lua inima in dintirolling eyes Invita-l intr-o zi pe-afara... Vorbiti baliverne bla bla... poate isi va face curaj si iti va spune, daca nu, spune-i tu ce iti doresti.Statusurile cu melodii si versuri eu zic ca nu il vor face pe el sa te intrebe daca vrei sa fi cu el.Deja i-ai dat de inteles ca vrei sa fi cu el cand i-ai spus ca il placi. Daca el nu are curaj sa te intrebe, fa tu chestia asta.Succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invita-l la un film si spune-i direct ca il consideri foarte dragut si ca ai vrea sa fiti mai mult decat prieteni. e simpluthinking flirteaza cu el. o sa-si dea sigur seama si va face el pasul asta. daca nu.mergi mai departe.eu zic totusi sa-l abordezi!big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei dragoste mea fa tu primul pas si le voi face si eu pe celelalte 99 pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa iti zic ca eu te plac si tu esxti un prost