| Raulinio a întrebat:

Buna,deci lamuriti-ma si pe mine,pentru a incepe o relatie este nevoie de sentimente mai puternice decat a placea pe cineva, este nevoie sa fi indragostit de acea persoana?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Eu consider ca da. Fara existenta unei atractii puternice de natura sentimental adica de iubire consider ca nu se poate depasi faza unei prietenii oricat ar fi de indelungate.Intre cele doua sentimente de a placea si a iubi pe cineva mi se pare ca este o diferenta enorma.

7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Eu zic ca da, nu poti incepe o relatie doar de dragul de a avea una

| RAY a răspuns:

Tu vorbesti de alte vremuri cand exista iubire si oamenii chiar simteau ceva din pacate in ziua de azi totul se limiteaza la banii atat, raspunsul e nu, daca ai sentimente vei vi luat de fraier si vei suferi, daca esti badboy si te folosesti de ele pentru sex toate o sa te vrea, suna ciudat dar fetelor le place sa fie niste obiecte atat majoritatea

| LoveSleep a răspuns:

Nu e nevoie. Vrei să fii cu acea persoană pentru că o placi și ești atras de ea, nu pentru că o iubești.
Sentimentele de "iubire" apar pe parcurs.

| SkyPilot a răspuns:

Nu neaparat. Sentimentele pot veni pe parcurs. Asta depinde foarte mult de ambii parteneri.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Ca sa clarific un pic, daca imi place o persoana si simt ca are sentimente fata de mine, eu as intra fara ezitare intr-o relatie cu ea pentru ca stiu ca as avea si sentimentele respective dupa cateva saptamani impreuna.

| BeckhamRZM a răspuns:

Sentimentele vin pe parcurs și oricum, dacă este să fie, este. Dacă nu nu.; d

# Simți ceva la început oricum.

| alexandrafocus a răspuns:

Pai daca nu ai sentimente pentru aceea persoana de ce sa mai incepeti o relatie? daca este doar de dragul de a fi cu cineva impreuna nu are rost ...ca ti se poate intampla (ca si in cazul meu ) sa te indragostesti cu adevarat de cineva si apoi va trebuii sa te desparti de prietena ta si o vei rani ca poate ea chiar tine la tine.