| Bianca_papusha a întrebat:

Cum va simtiti cand va intalniti cu o persoana cu care ati avut o relatie, in care ati investit sentimente puternice? sa zicem asa intamplator!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, ce se petrece in sufletul tau nu va stii nimeni mai bine decat tu insuti. Daca in spate e o iubire care pentru tine a insemnat mult, amintirile vor refula, asa dintr-o data. Eu m-as pierde cu totul, inima mi-ar sarii din piept, as incerca sa par indiferenta si puternica, si nu veriga slaba care inca culege sperante... Ne-am saluta, eu as arunca un zambet si as grabii pasul, inventand o scuza, intrucat prezenta lui nu mi-ar face bine. Apoi, intreaga mea zi ar fi distrusa, el ar fi singurul la care m-as gandi si poate cateva lacrimi razlete mi s-ar scurge pe obraz, in vazul nimanui. tongue Si iar ar trece o zi in care eu as spune in zadar : " daca ai stii cat te-am iubit "

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Ah uite-o şi pe X". Saluuuuut! Ci faaaaaci?
Stăm la poveşti 5-10 minute, ne întrebăm cum o mai ducem şi ne vedem fiecare de treabă. Simplu.
E bine mereu să rămâi prieten cu fostele căci dacă relaţia se încheie pe cale amiabilă, uneori poţi primi un sfat bun de la ele.
Eu mi-am ajutat fostele cu ponturi utile dacă mi-au cerut-o.
Suntem oameni, nu animale!

nony
| nony a răspuns:

Depinde de cum s-a terminat relatia.

| catthshshshs a răspuns:

Prima data reactia mea este una de tresarire, apoi incerc sa evit sa ma uit in ochii celuilalt. Apoi trec mai departe si imi vad de viata mea.

| Emeraude a răspuns:

Mda, nu mi s-a intamplat sa ma intalnesc cu fosti, bine, nici n-am investit prea multe sentimente (pot sa zic ca cel mai mult, din toate punctele de vedere, am investit in relatia pe care o am acum, de mai bine de 2 ani), au fost relatii pasagere, eram la inceput si experimentam, pot sa zic chiar ca m-am jucat mai mult, decat sa ma implic afectiv. Dar daca ar fi sa mi se intample, nu stiu cum as reactiona, probabil m-as rusina pe moment si as incerca sa evit contactul vizual cu persoana respectiva, mai mult ca sigur o astfel de reintalnire ar rascoli multe amintiri care nu mi-ar da pace, mai bine lasam trecutul in urma, acolo unde e, fara sa fortam lucrurile. Important este sa ne traim prezentul si sa facem tot ce ne sta in putinta ca viitorul sa fie cat mai clar si mai luminos.
Succes!

Apropo, @Macu, esti cumva bisexual de oscilezi intre "ea/el"?tongue

| Cryssy a răspuns:

Imi bate inima foarte tare, imi vin in minte multe lucruri si oftez ca s-a terminat totul. sad

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai depinde cum s-a terminat relatia eu daca mas intalni cu fostul meu prieten nici nu l-as baga in seama la cat rau mi-a facut nu vreau sa il mai vad niciodata dar el nu ma lasa in pace si mai nou ma urmareste...

| Macu a răspuns:

Pai pur si simplu imi bate inima ff tare si ori ma rusinez ori incerc sa fiu serios ( daca ma iau in vorba cu ea/el) Ori incerc sa trec pe langa ea/el privind cu ura sau a nu o baga in seama daca relatia s-a terminat cu mici certuri... dar nmn nu stie ce e in sufletul tau tongue

| andreea_6295 a răspuns:

Imi place foarte mult sa incerc sa o fac pe acea persoana devil sa ii para foarte rau ca nu mai suntem impreuna si imi iese de fiecare datawinking. dar metodele pe care le folosesc sunt diferite si nu prea as putea explica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O senzatie tremuratoare, un scurt circuit mintal.

| alexandra:X a răspuns:

happy
dezamagita.happy
pentru ca s-a terminat asa. si eu m-am implicat prea multwinking
asta am simtit thinking
big grin
de curand. e. complicat. si greu de suportat.sad
atunci cand vezi ca numai tu suferi. si pe celalalt nu il intereseaza.(cazul meu)big grin
oricum oh go on parerea mea este ca nu trebuie sa te imiplici categoric in nicio relatie daca nu esti sigur ca partenerul nu simte cel putin pe cat simti tuwinking