| Gεσяgιαηαα a întrebat:

Deci mie imi place de un baiat si acestuia extrem de mult de prietena mea cea mai buna! Si el, avand incredere in mine m-a rugat sa il ajut sa se combine cu ea [ nu aveam cum sa ii spun ca nu ], am vorbit cu ea si a zis ca nu o intereseaza de el si sa o lase in pace. I-am zis, iar el a spus : Eeee.atunci da`o dreacu`! ...Si atunci cand prietena mea e langa mine, el vine si ma ia deoparte sa imi spuna ceva sau vine langa mine sa ma intrebe ce fac etc...! Deci eu ce sa inteleg, ca ma place sau ca face ceea ce face numai sa o faca geloasa pe pr mea?

Răspuns Câştigător
| adinaluiza a răspuns:

Pfuuu. e foarte complicat straight face ai doua variante 1.sa lupti pentru el si sa il faci sa te placa fiindca e evident ca face toate alea numai sa o faca geloasa pe prietena ta si din ce mi.ai spus eu cred ca el stie ca tu il placi si profita din chestia asta thinking de aici reiese 2.sa il uiti. sa ai o discutie clara cu el gen "nu mai fa toate gesturile acelea fata de mine fiinda mie nu.mi place" o s ate doara mai mult asa, in timp ce iti da tie sperante poate prietenei tale incepe sa.i placa de el si daca ei doi vor fi vreodata impreuna. o sa te doara mai mult. eu vorbesc din experienta, sper ca te.am ajutat :*

2 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Posibil ca vrea sa o faca geloasa pe prietena ta. Incearca sa-l ignori si sa il faci pe el sa vina la tine. Nu trebuie sa te ti tu dupa el.

| PsihinG a răspuns:

Singura metoda de a afla daca te place pe tine, sau daca vrea sa o faca pe prietena ta sa fie geloasa, este sa il intrebi in mod direct pe el cand sunteti doar voi 2.
In cazul in care iti spune ca face asta ca sa-ti provoace prietena, roaga-l sa inceteze.