| Mirela347 a întrebat:

Bună, deci nici nu știu de unde să încep, am o relație destul de stabilă, avem încredere unul în altul destul de mare, sincer chiar ne iubim mult, pot să mă uit în ochii băiatului și să-i spun te iubesc pentru că știu că nu mint.
Ideea stă în felul următor ca în orice cuplu, în care cei 2 îndrăgostiți se iubesc, vrem să avem și momente mai,, picante", dar eu sunt mustrată psihic de ai mei cu exemplu de fete care au rămas însărcinate înainte de căsătorie, cum sunt la Medicină în primul an, îmi scot ochii cu expresia,, da, foarte bine, distruge-ți viitorul, tu mai ai mult de lucru", sincer simt că nu mai pot, îmi e foarte frică să fac sex cu iubitul meu, chiar și protejat(nu mi-am început viața sexuală).Dar vă dați seama că nu mai pot sta 5 ani și să nu o fac pentru că de multe ori am simțit că vreau asta, dar conștiința nu m-a lăsat, ne-am oprit amândoi. Mie mi-au băgat în minte ideea sex=însărcinată și aș vrea să o scot din cap fiindcă știu că și dacă o fac contactul sexual va fi protejat. Voi ce părere aveți, cum să procedez, ce să fac?

3 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Era o problema daca erai presata de el, dar asa, mai ales ca simti s-o faci, go for it. E foarte important faptul ca simti ca esti pregatita, stati de vorba inainte, discutati despre pasul asta, iar cand va ia valul mergeti pana la capat fara ezitare. La inceput si eu am fost stresata si mi-a fost frica de treaba asta cu " sa nu ramai gravida ", mi-am inceput viata sexuala destul de tarziu, dar am avut incredere in el si daca si tu ai nu are ce sa mearga rau, protejati-va si simtiti-va bine.

| Emilian65 a răspuns:

Faci cum crezi ca este bine pentru amandoi.

| VoidEternal a răspuns:

Daca vă protejați, este în regulă.
Aveți doar grija să nu fie scăpări de moment și nu ar trebui sa fie probleme.