| anonim_4396 a întrebat:

Daca un cuplu se cearta, inseamna ca nu se iubesc destul?

Răspuns Câştigător
| SammiSchüler a răspuns:

Nu, inseamna ca nu pot fi de acord in legatura cu ceva :/ depinde si de cearta

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă se ceartă foarte des, înseamnă că nu prea sunt compatibili. De exemplu, pot fi amândoi nişte firi vulcanice, orgolioase, încăpăţânate sau pot avea viziuni asupra vieţii mult prea diferite.
Dar fără ceartă deloc...mai greu.

| mona a răspuns:

Daca se cearta zilnic...ma cam indoiesc de iubirea lor

| gyovany95 a răspuns:

Dacă un cuplu se ceartă, înseamnă că se iubesc prea mult și nu vor să renunțe unul la celălalt. Cearta e pentru că acolo e dorința de progres, și pentru că fiecare crede că celălalt poate mai mult

| Oana92 a răspuns:

Depinde ce inseamna cearta. Un schimb ceva mai acid de replici sau niste divergente - astea sunt lucruri ce nu pot fi evitate. Cand ai o relatie de cativa ani, responsabilitati, probleme financiare, cu copii sau etc, cand intervine rutina e imposibil sa nu apara certuri. Dar daca exista iubire certurile astea trec asa cum au venit.
In schimb daca se ajunge la batai, capete si farfurii sparte si etc eu nu cred ca relatia mai presupune iubirea. Nu lovesti si nu umilesti persoana iubita...

| drhotzu a răspuns:

Poate doar o problema pe moment! sau poate ca au diferenta fundamentala de opinie... sau pur si simplu unu a **** steagu si a facut o tampenie si merita o partida de cearta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna cu nu se cunosc si accepta asa cum sunt

| 7639781254 a răspuns:

"Am invatat ca, daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc,
Si nici faptul ca nu se cearta nu dovedeste ca se iubesc"
(Octavian Paler - "Avem timp")

| Arkhasas a răspuns:

Depinde cât se ceartă. Dacă chestia asta se întâmplă zilnic înseamnă doar că nu se potrivesc.

| xesusn a răspuns:

Nu e obligatoriu.In viata avem parte si de bune se de rele.Toata lumea se mai cearta.Dar asta nu inseamna ca nu se iubesc

| ErikaEri a răspuns:

Certurile din cuplu sunt ca sarea si piperul in relatie. trebuie putin si condimentata,nu?
este normal sa existe dispute pe diferite teme, neintelegeri, dar nu sa ne lovim unul pe altul pentru ca afara ploua si nu este soare. si, da, te certi. te certi atunci cand pers iubita face greseli mare sau chiar mici, depinde de grevitatea lor. Dar din primul moment in care iti pui intrebarea:oare nu ne mai iubim si de'asta ne certam''? inseamna ca esti nesigur poe tine si pe ''iubirea'' pe care i-o porti celui de langa tine

| DeCeSaVaSpun a răspuns:

Orice cuplu se cearta.Nu inseamna ca nu se iubesc.

| ღmrsღCєsarionღ a răspuns:

Pot fi stresati. enerveti etc.
dar depinde de situatia lor

| thestyle a răspuns:

Depinde.uneori mai apar si certuri. Daca va iubiti nu se intampla nimic