| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Deci penisul meu este acoperit de preput si in timpul erectiei. Ideea e ca nu am considerat asta o problema asa mare pentru ca NU am vreo problema cand ma duc la toaleta sau ma masturbez. In timpul erectiei preputul meu se retrage pana la jumate si nu de tot. (nu am incercat eu sa-l trag de tot fiindca cred ca ar durea tare). Pana acum cateva zile am considerat ca asa e forma lui (pentru ca din nou nu simteam ca am vreo problema) dar am auzit pe cineva cu o problema similara (dar e posibil sa nu fi inteles bine sau sa nu fi cunoscut toate detaliile). Este posibil sa fie o boala sau ceva? Voi ce parere aveti?
Mentionez ca sunt inca adolescent*

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca penisul nu se poate decalota complet, atunci este vorba de FIMOZA si ai avea nevoie sa te vada un Medic Urolog pentru a-ti elibera penisul cu tratamnet in cazul stagiului 1 si 2, cu interventie chirurgicala pentru stagiul 3 si 4.

| mi25 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la un specialist. Este singurul care poate sa-ti spuna ce este de facut. Sa nu-ti fie rusine, ca nu esti primul si nici ultimul cu asemenea problema.
Nu tergiversa, deoarece, chiar daca nu ai acum probleme, o sa ai cand o sa ajungi sa faci sex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, cel mai probabil este fimoza. Poate nu una de operatie... poate. Mergi la urolog.