| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si penisul meu este uncircumcis (adica inca am preputul) si cand incerc sa-l retrag se blocheaza undeva pe la mijloc, si nu stiu ce sa fac, trebuie sa mai astept pana se retrage singur sau sa trag eu incet de el? Multumesc.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa procedezi in singurul mod posibil in astfel de situatii si anume sa te prezinti la UROLOGIE pentru a fi consultat de un medic urolog. Din expunerea ta se poate trage concluzia/deduce ca este posibil ca penisul tau sa fie afectat de fimoza care in cazul unei decalotari mai fortate se transforma in parafimoza. Daca este asa chiar ca nu este bine sa fie amanata consultatia. Multa sanatate!

| BB4Eva a răspuns:

Cred ca ai fimoza. Totusi, nu ar strica o manuela laughing) poate preputul devine mai elastic.

| makacacahehe a răspuns (pentru BB4Eva):

Presupun ca este fimoza, dupa cum m-am informat simptomele fimozei le am si eu. adica ma ustura cand urinez si cateodata imi curge un lichid din penis, nu stiu ce este care categoric nu este sperma.