| anonim_4396 a întrebat:

Deci,problema este cam asa.Este un tip pe care il stiu de cativa ani, si am tot avut impresia mereu ca ma place, chiar daca nu vorbeam cu el si nu aveam nici o legatura.Era doar vecinul meu.Insa el stia ca am prieten.Si stie ca suntem si acum impreuna, insa toata smecheria e ca destinul a facut sa fim colegi de facultate.In aceeasi clasa.Astazi a stat in spatele meu si ma tot intreba de ce nu am iesit asa des in cartier, si de ce mereu ieseam in oras doar cu colegele mele si nu aveam prieteni din cartier.Eu i-am spus ca nu aveam destule cunostinte, si ca nu vroiam sa ma imprietenesc cu niste fete pe care le stiam doar din privire.Si mi-a spus ca prieteniile s-ar fi facut usor, nu doar cu ele. Apoi l-am surprins jucandu-se cu mana in parul meu de cateva ori, adica imi lua o suvita si tragea usor de ea, sau o ridica in sus.Cand l-am intrebat de ce imi atinge parul, mi-a raspuns pe un ton usor amuzant ca ii place parul meu ca e foarte lung.Intrebarea este: Mi se pare mie sau ii place de mine mai mult decat ca o prietena? Aaa, si cand vorbeste cu mine are mereu o privire calda...Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Goguletzu a răspuns:

Sigur te place, din ce motiv ai pus aceasta intrebare e clar ca si tu il placi

Dar uneori e greu sa alegi, incearca sa il descifrezi si sa ii vezi intentiilehappy

2 răspunsuri:
| justme4yours a răspuns:

Pare un semn clar.pare k ii place de tine. poate nu are curaj sa iti spuna inca.u asteapta si vezi daca destinul asta chiar e pentru voi doi.multa bafta!

| Debiiii a răspuns:

Nu neapărat, adică, nu se ştie.
Nu e chiar un gest prin care să-ţi dea de înţeles că simte ceva mai mult pentru tine, dacă vrei să mă înţelegi.
Într-un fel, eu sunt de părere că ar trebui să discuţi cu el despre asta.
Bine acum nu te duci la el şi încei '' Ţie-ţi place de mine?! ''
Indirect vreau să spun, adică, vezi cum se comportă cu tine.
Mai petreceţi timp împreună şi-ţi vei da seama
Cu timpul vin toate dragă. happy
Baftă!