| justmegirl a întrebat:

daca v-ati uitat la postarile mele mai vechi va dati seama, dar o sa va explic mai pe scurthappy
-mie imi place de un baiat, si acum o luna o prietena vroia sa-mi faca cunostinta cu el, eu n-am vrut si ea a vb cu o colega de-al lui, asa, primele zile eram tachinata de colegii lui.In final, am aflat ca are prietena. Bun, a fost destul de ok. Dar nu inteleg.Se poarta de parca ma place-.-
exemple:azi dupa ce am terminat teza, eu aveam parul prins, eu nu il am de obicei asa, si stateam pe hol cu colegii si ma verificam, iar el se uita dupa mine.
dupa aia:ieri ieseam din scoala si cand sa ies din gradina vedeam ca asteapta pe cineva si se uita la mine.Eu in mintea mea eram:OMG YAY CE SA FAC? dar ma comportam ca un necunoscut si am trecut pe langa el iar atunci el i-a zis unui coleg vino si u aici
si inca odata coboram scarile si el era cu niste prieteni :iar ei au zis:saluto pe gagica ta claudiu
straight face
Bun, incerc sa-l uit, dar pur si simplu, ochii aia caprui:hee hee

Intrebare:cum pot sa ma imprietenesc cu el
mi se pare cam greu pentru ca el stie ca-l plac si daca ma imprietenesc cu el isi va da seama de ce...

ce sa fac? sa sper in continuare sau sa-l uit?

dar sincer, nu pot! ma gandesc la el mereu.il plac din varasad

Răspuns Câştigător
| scump3tea a răspuns:

Pai,afla idul lui de mess. Vorbeste cu el pe mess vezi daca e interesat de tine daca da, incerci sa vorbesti cu el si la scoala.Iar stii ce e mai bine? Ar fi bine s ail tratezi si cu un pic de indiferenta cum ar fi:vorbesti cu el pe mess, facebook ce ai tu sau poate twiter a doua zi nu ii raspunzi iar la scoala nu ii atragi atentia.Pentru ca in ziua de azi baietii nu prea dau atentia la fete care alerg dupa ei, stii cum se spune indiferenta doare? Funda? Dupa aia ma contactezi sau iti mai dau citeva sfaturi imi scrii in mesaje pe tpu.Am trecut prin asta si stiu cum sa procedezi!

2 răspunsuri:
| elizabeth a răspuns:

Imi plac fetele ca voi.ia ID meu si te vei intelege bine cu mine.si eu sunt cam la fel, de aceea.

| Roxytza_1134 a răspuns:

Buna.deci pentru problema ta eu zic sa iti faci cunostinta cu el.adica sa te mai ajute colega ta...iar tu ieri mi-ei lasat un raspuns la intrebarea mea... daca ai vrea poti sa imi lasi un mesaj cu un id happy. merci