| Dennycool99 a întrebat:

Buna deci sa incep cu inceputul. Iubesc un baiat din clasa de la mine(sunt in clasa a5a) dar el se pare ca nu.In clasa a2a el nu a avut id-ul meu si i l-a cerut la toti colegii si cand a vazut ca nu il are l-a inventat pentru. ca era usor doar numele si prenumele.Deci sa lasam faza asta ca nu e importanta. Atunci ca avea id-ul meu in fiecare zi imi trimitea emoticoane de dragoste iar pe mine ma enerva la maxim pentru ca atunci nu il placeam.Nu stiu ce avea atunci vorbea foarte mult cu mine, iar id-ul meu nu a vrut sa-l dea la nici un coleg si la nici o colega. In clasa a3a a stat cu mine in banca un an atunci eu am inceput sa-l plac.In clasa a4a s-a schimbat mult nu mai vorbea deloc cu mine, nici pe mess si atunci am aflat ca e indragostit de o alta fata si ea de el dar de fapt ei se placeau din clasa I. Dar dupa o perioada si-a revenit si a zis ca nu o mai place pe acea fata si nici ea pe el. Ea mi-a zis si mie ca la folosit pana acum, nu la placut nici un gram...Acum mai vorbeste cu mine pe mess si la scoala.Intr-o zi am primit o veste care m-a socat. Mi-a spus pe mess ca ma place 99% dar asta s-a intamplat acum vreo 8, 9 luni.Eu nu am spus nimanui ca il plac nici macar lui.Nu stiu ce sa fac, inca il mai plac. Ajutati-ma va rog! Inca mai sunt sanse sa ma placa? Astept pareri dau fundita:*!

Răspuns Câştigător
| alina_iulia a răspuns:

Uau poate voi doi sunteti ceva gen predestinatihappy
eu una nu tin sa am fundita de la tine vreau doar sa te ajut cu aceasta problema a ta pai sa vedem el spune ca te place 99% ce se intamplac cu celalat procevt de 10% intervine urmatoare faza gandeste-te daca el te place nu ti-ar spune-o direct sau poate e timid pai eu te sfatuiesc sa faci urmatoru lucru stai de vorba cu el fata in fata gen cand sa plecat acasa vezi ca toti colegi ies pe usa cerei sa ramana putin cu tine sa vorbiti ceva
si ii spui urmatoarea chestie :uite sti ceva eu te plac mult, nu stiu daca tu ma placi dar vroiam sa iti spun sa scap de aceasta povar
daca nu simti si tu asta pentru mine nu face minic.
Si uite as o sa iti zica si el ca te place crede-ma planul e verificat functioneaza100%
BAFTA SPER SA AM VESTI DE LA TINE CA A FUNCTIONAT PLANUL MEUwinkinglaughing

7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Aoleu doamne, generatia urmatoare nu are nicio sansa.

| traficanta a răspuns:

Astea`s copilarii, nu te mai stresa

Pe la 15-16 ani vin`o si intreaba`ne. Nu acum.

| ana_3219 a răspuns:

Ptr tine raspunsul este:
7 caramizi malai, pititea, frunza, lapte gros, s-a noit caprita (sau mai bine asta cu capra...las-o ca poate va vin alte idei) laughing

| raluca750 a răspuns:

Doooamne...in clasa a 5 a prieten? eu am 16 ani si cum spune andrada"inca ma mai cert cu mama " din aceasta cauza...:O, dar pana la urma este alegerea ta, ori cum eu cred ca ar trebui sa discuti cu mama ta despre asta.
dar sa nu te las fara raspuns: intreaba'l sau pune o colega sa'l intrebe, multa bafta(si du-te si joacate lasa baieti):*:*:*:*:*:*:*:*:*

by raluca750

| xD a răspuns:

hee hee kids today. deci in clasa a doua(la 7-8 ani) iti trimitea emoticonuri de dragoste? Dragoste la 8 ani? :o
pff... voi cand mai aveti timp sa va jucati cu jucariile?hee hee
Cat s-a schimbat lumea de cand eram eu copil.hee hee

Anyway. sa revenim...
De ce nu il intrebi pur si simplu... Daca nu vrei sa il intrebi in fata, intreaba-l pe mess...

| Anonim. a răspuns:

La 7 Ani dragostesurprise... j eu care ma cert cu mama ca, am prieten la 15!
chiar asa... voi aveti timp s-a va jukati?
eu pana in clasa a6 mi-am cumparat jucarii!
app si daca il placi asa de mult ca, dragoste nu poti sa o numesti, intreaba-l in fata daca te place, j daca vrea sa fiti impreuna(daca zice DA... daca Nu)asta e! daca iti este rusine, lasa'i un msg pe messwinking, s'au dai msg, daca ai nr lui de tel! ca, presupun ca are tel! deee Dragoste fara telefon nici ca se poate!hee hee

| Anna_5757 a răspuns:

Puiu, happy ai putea incerca sa vorbesti cu el despre asta, sa ii spui ca il placi, sau daca nu poti sa faci asta sa ii dai de inzteles ca il placi.incerca sa il aborgdezi tu pe mes, dar fi atenta sa nu exagerezi, o data sau de 2 ori ar trebui sa fie suficient, apoi daca va vrea sa vorbeasca cu tine, te va aborda el, incerca sa vorbesti si la scoala cu el pentru ca asta contzeaza mai mult, incerca sa ii fii buna prietena, insa ai grija si la reactiile lui, si sa nu stai pe capul lui toata ziua. daca s-ar putea sa aflii ca e vorba de alta fata, sfatul meu este sa-l uiti. daca nu se va ntampla totusi nimic, nu-i nici o tragedie. cand vei creste va fi si mai frumos sa-ti placa de cineva.winking multa bafta