| DeNyyy a întrebat:

deci sa va povestesc.acum 3 saptamani. i-am zis unui baiat ca il plac. el mi-a zis mie la fel. m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si i-am zis ca da.tot timpul in fiecare seara timp de o saptamana imi zicea ca ma iubeste.imi dadea mesaje de noapte buna. dar nu ma imbratisa.nu ma lua de mana.in fine.apoi.am ales sa ii zic prietenei mele cele mai bune despre relatia mea cu el.e.de atunci numai ne-am certat dar in final ne impacam. bun apoi. aseara colegii mei au aflat de la my bf despre relatia mea cu acel baiat si au zis sa imi faca o gluma sa vada cum reactionez si mi-au zis ca l-au vazut pe prietenul meu sarutandu-se cu o alta fata cu care el se intelege destul de bine.eu ca o PROASTA ce sunt i-am crezut. iar aseara cand prietenul meu a venit sa ma ia in brate eu l-am respins. i-am zis sa ma lase in pace si sa se duca la aia cu care s-a sarutat. dar el nu a mai zis nimic si a plecat.si m-a lasat singura.seara pe mess am inceput sa vorbim si pana la urma i-am zis ca e mai bine sa ramanem doar prieteni.si de atunci el tot imi zice ca ii pare foarte rau ca trebuia sa stea langa mine aseara si sa imi explice ca nu e adevarat.acum ma simt foarte rau ca m-am despartit de el.si i-am zis si a zis sa ma mai gandesc. iar in seara asta intra pe mess.si nu stiu ce sa ii raspund.sa mai fiu cu el.sau nu? sa fiu cu el si sa nu mai zic la nimeni?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, daca nu ai incredere in el, ce rost are sa-ti mai pierzi timpul cu el. Presupun ca tu crezi despre el ca e o persoana mizerabila, demn de dispret, capabila de cele mai urate lucruri de vreme ce l-a crezut in stare sa te insele.

| Muppet a răspuns:

Se vede ca nu prea ai mai trecut prin relatii. Daca il iubeai aveai incredere in el sau macar incercai sa aflii daca e adevarat ce ti-au zis colegii tai.Nu sa te desparti de el dupa o gluma de prost gust facuta din rautate.Si daca il iubeai sau tineai la el nu reactionai asa. puteai sa ceri o explicatie si daca nu stia ce sa spuna e clar ca mintea. Iti poti da seama cand o persoana minte de la mai multe gesturi.Asa ca daca tii la el impacativa sieu cred ca si el tine la tine atata timp cat e dispus sa treaca peste asta si sa iti mai dea o sansa dupa ce l-ai „acuzat pe nedrept". Pa!:*

Răspuns utilizator avertizat
| Cåpåċεl a răspuns:

Stai,discuta cu el si zii sa iti spuna adevarul si daca simti ca`l iubesti zii DA.happy

Răspuns utilizator avertizat
| DeNyyy explică:

@Brigalela.nu mai stiu ce sa mai cred despre el.asta e problema.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara, dar cati ani ai? Tine minte un lucru, niciodata sa nu mai crezi ceva, fara sa asculti ambele variante si mai ales sa nu iei decizii la nervi.

| zBub a răspuns:

Pai eu zic sa ramai cu el daca il iubesti.adica totul a fost o gluma din partea prietenilor tai. deci nu s-a intamplat nimic.Dar a gresit si el pentru ca trebuia sa stea cu tine si sa iti explice.inca nu e prea tarziu. t pup:*:*funda?big grinlaughing

| Pixxie_9304 a răspuns:

Salut! Eu zic sa te gandesti bine la ce simti tu pentru el, sa nu regreti dupa daca nu te impaci cu el. Daca tii dc sa nu existe o relatie intre voi din cauza unei glume.

P. S Mai intai afla daca e gluma sau adevar faza cu acea fata

| EmOlInE a răspuns:

Awwwwwwwww... biata de tine... pai eu cred ca trebuie sa ii spui ce simti cu adevarat.
.

| Smile_4696 a răspuns:

Buna:*.Pai in primul rand trebuie sa vorbesti cu el si sa nu ii crezi pe toti sti cum e : mai bine sa nu crezi pana nu vezi.si asta depinde de tine daca il iubesti.lasa`l pe el sa-ti explice cum a fost totul daca e adevarat.Bafta :*:*:*