| JessieXD a întrebat:

Deci..Sunt impreuna cu un baiat de 1 an.
E totul ok, se comporta foarte frumos cu mine, imi face cadouri, imi scrie "romane"ca, cat de mult ma iubeste.
Din primele 2 luni a zis daca vreau sa o fac cu el, i-am spus ca, o sa o facem dar nu acum. Din primele 2 luni e chiar foarte prea repede. Dar totusi am si eu o varsta. Fac 16 in vara.
M-am gandit macar dupa 16 ani sa fac.
Inteleg are si el nevoile lui, nu am intentia sa-l las pe "uscat"mult timp. El a spus ca, o sa ma astepte pana vreau eu, chiar daca o sa ma astepte pana la 18 ani. A zis ca ma iubeste, si ca ma asteapta, ca nu sta cu mine pentru asta.
Eu ma gandeam ca, daca astept pana la 18 ani. E posibil 70% sa ma insele cu altcineva, chiar daca el zice ca nu ma inseala, si chestii.Toti prietenii imi spun ca, el ma iubeste foarte mult,ca a si plans pentru mine (am fost despartiti o luna,din cauza mea., el chiar vorbind cu mama sa ne impace.)..A da, tin sa spun ca, mama l-a amenintat ca daca se atinge de mine, nu stiu ce ii face laughing de o sa aiba probleme cu politia.(el face 17 in primavara)...Da stiu daca incep o sa am o responsabilitate foarte mare.
Cel mai bun raspuns funda.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La multi ani, nu ai de unde sa stii daca te va insela, daca chiar te va iubi va trece si peste asta, sexul e bine daca este facut cand va maturizati si formati o familie desi e o nevoie umana e bine sa va ganditi si la o familie in viitor

| Cristiann25 a răspuns:

Doamne ajuta cineva care mai intreaba si inainte de a face.M-am saturat de copiii care se plang aici dupa ce o fac.Acum sa-ti raspund la problema tahappy.
Pai daca nu te simti pregatita sau nu esti informata foarte bine nu face acest pas pentru ca apoi o sa-ti fie frica("daca am ramas insarcinata" etc) sau doamne fereste vreun accident(intelegi tu).Na acum baiatul pana la urma poate o sa te insele fara ca tu sa stii.Cand o sa simti ca poti face acest pas, atunci sa-l faci nu cand doreste un baiat!
Si chestia cu inselatul, mda.Sunt multi barbati care isi inseala iubitele/sotiile dar care stiu sa se poarte frumos cu ele incat sa nu afle.Mai sunt si unii care atunci cand au pe cineva se poarta urat cu iubita/sotia dar na, oameni prosti.Este decizia ta DAR gandeste-te FOARTE bine inainte! Succes, te pup!

| 1stResponder a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji, nu te inseala.
A spus ca te-ar astepta pana la 18 ani, pentru ati da de inteles ca poate astepta oricat, se poate abtine oricat, doar ca sa fie cu tine si sa iti fie tie bine.
Inceperea vietii sexuale este ceva important, ceea ce tine de decizia amandurora. Mai bine sa faci asta cand vei fi pregatita emotional.
Dar, da, are si el nevoi si dorinte... Ramane la alegerea ta. Nu-ti fa griji degeaba, ca nu te inseala, daca simti dragostea lui si grija lui fata de tine.