| Toto132 a întrebat:

Mama cu tata s-au certat urat de tot... Eu cand am întrebat-o pe mama daca o sa se împace cu tata a zis ca "Nu". Apoi i-am spus ca eu nu vreau sa trăiesc cu părinții despărțiți, si am mai întrebat-o odată si a zis ca vrea sa il țină (pe tata) câteva zile așa... Iar de dimineața l-am întrebat pe tata daca o sa se împace si a făcut din cap ca "Da".
Spune-ți ce sa fac?! Nu vreau sa trăiesc cu părinții despărțiți... Vreau sa se împace!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca poti s-a linistit, parintii nu se despart doar pentru o cearta.
Si este bine c-ai intervenit sa linistesti lucrurile si sa-ti exprimi pozitia.

| Adry05 a răspuns:

Nu crezi ca esti cam egoist/a? Daca ei au probleme atunci de ce sa stea sa sufere pentru tine? Lasa-i in pace sa-si rezolve singuri problemele. Singurul lucru pe care ai putea sa-l faci ar fi daca vreunul din ei zice ceva frumos de celalalt sa mergi sa-i spui. Asta ar putea favoriza impacarea. Dar mai subtil, nu cum auzi urli dupa maica-ta sa-i zici laughing

| AFR81 a răspuns:

Este bun un copil ca si mediator intre parinti, insa eu zic ca de data asta ar trebui sa-i lasi sa-si limpezeasca gandurile si sa ia o decizie. O cearta nu inseamna neaparat ca se vor desparti. Certuri sunt in orice familie. Daca nu a fost ceva violent, atunci ar trebui sa se impace. Daca n-au mai existat discutii legate de divort inainte, daca niciunul dintre parinti nu si-a manifestat aceasta dorinta, atunci ar trebui sa stai linistit. Cel mai probabil nu vei trai cu parintii despartiti.

| Violleta2022 a răspuns:

Se vor impaca, nu-ti fa griji, asa se mai intampla cateodata intre mamici si tatici.

| UnBroken2016 a răspuns:

Ce alegi? Sa fie impreuna dar sa se certe 24/7 sau sa se desparta dar sa ai liniste in casa? Gandeste asa. Cat despre parintii tai, ciorba reincalzita nu e la fel. Soarta.