| Anxiousy a întrebat:

Cred ca am facut cea mai mare prostie... ma despartisem de iubita mea pentru ca era indiferenta si nu imi arata ca ma iubeste timp de 10 luni sufeream singur si nu mai puteam, plangeam in fiecare noapte dar nu puteam nici sa renunt la ea, si pana la urma am renuntat si mi-a fost bine, timp de 2 saptamani am stat despartiti si pana la urma mi-am facut o noua relatie (erau mai multe fete care vroiau sa stea cu mine dar am ales-o pe cea care chiar puteam sa simt ceva pentru ea) si fix in noaptea aia m-a chemat fosta iubita ca am uitat ceva la ea si mi-a spus ca am uitat-o pe ea, ca vrea sa ne impacam si nu mai ma trateaza cu indiferenta, ca vrea sa recuperam timpul pierdut si sa ne vedem zilnic, ca se schimba si imi va arata ca ma iubeste si niciodata nu va mai fi indiferenta fata de mine si am lasat-o pe noua iubita pentru cea cu care am fost 10 luni. si totul a fost super pentru 3 zile ca de acum 2 zile parca e iar indiferenta, nu mai vorbeste cu mine asa mult cum vorbea dupa primele 3 zile de impacare, cateodata nu imi raspunde la smsuri, cand vreau sa ne vedem spune ca ne vedem si cand o sun spune ca este afara si o las impace. i-am spus ca dorm doar ca sa inchid telefonul pentru ca m-a sunat doar acum pe seara cand a venit de afara. de parca sunt cel care trebuie sa sufere mereu si daca stiam ca voi ajunge iar sa sufar nici nu mai ma impacam cu ea. pun prea repede la suflet si o iubesc prea mult si nu pot renunta. maine dimineata o sa ii spun tot ce ma doare si o sa ii spun ca degeaba spune ca se schimba ca ea este la fel, ca iar a devenit indiferenta in ultimul timp si daca o tine tot asa voi renunta pentru ca nu mai pot nici eu. sad simt ca mai bine continuam noua relatie decat sa revin la cea veche sperand ca va fi totul bine.

8 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Din moment ce ai spus ca mai multe fete voiau sa fie cu tine... inseamna ca totusi esti un baiat foarte foarte ok. pacat insa ca nu sti cand sa pui punct. eu zic sa nu ii mai dai nicio explicatie pentru ca oricum ei nu ii pasa de tine. a vrut doar sa-si bata joc si daca ii spui tot ce ai pe suflet dimpotriva o sa ii para bine ca a reusit ce si-a propus adica sa te faca sa suferi. deci sfatul meu termina cu ea si vezi ti de ale tale. cauta o fata care sa te respecte si sa te aprecieze.

| Anxiousy explică (pentru PrecioussGirl):

Mie mi-a spus fata aceea cu care incepusem o relatie ca o sa ma astepte ca ea chiar tine la mine si ca fosta s-a bagat doar sa nu fiu eu fericit cu fata asta, ca pana acum de ce nu a vrut sa ne impacam, de ce fix cand mi-am facut o relatie...

| PrecioussGirl a răspuns (pentru Anxiousy):

Pei daca ai norocul ca fata sa vrea sa fiti iar impreuna atunci stai cu aceasta fata. happy

| neutrino a răspuns:

Sa tii minte ca o telatie rupta nu se mai reia pentru ca se rupe din nou si nu se merita. Drumul unui tanar este inainte, nu inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Îmi pare rău pentru tine.
Da.Cel mai bine este să vorbeşti cu ea, să-i spui ce te macină, că ţi-ai dori să fie ca în cele 3 zile. spune-i tot ce ai pe suflet. Sper să realizeze că pierde un om minunat şi să îţi ofere ceea ce meriţi.
O seară plăcută.

| Ana235 a răspuns:

Se numeste karma. Tu ai parasit o fata care te iubea pentru fosta, asa ca fost iar nu te place.

| bellatrix24 a răspuns:

Poate era geloasa pe noua relatie si nu putea sa te stie cu altcineva. Dar ea e confuza nu stie ce sa faca. Cel mai bine e sa aveti o discutie serioasa, ori se remediaza lucrurile ori iti vede fiecare de viata sa. Nu ai gresit nimanui si nu trebuie sa suferi asa. Discuta cu ea si vezi care e treaba. Care sunt sentimentele ei si ce are de gand in continuare. De ce nu te cheama si pe tine cand iese afara?

| tvd3 a răspuns:

Da,cred ca ai facut o prostie destul de mare.Si eu am facut acelasi lucru sadDupa ce m-am despartit de prietenul meu...care cica m-a placut aproape un an, am plans destul, aveam zile in care plangeam mereu apoi incetul cu incetul l-am uitat insa dupa cateva saptamani, 2-3 s-a intors din nou la mine, am fost doua zile impreuna, iar dupa a spus ca nu mai suntem impreunasadAm suferit si atunci insa nu la fel de mult ca prima data.Eu cred ca ar fi bine sa incerci sa te impaci cu fata cu care te-ai combinat si pe care ai lasat-o pentru fosta sau daca nu sa ramai un timp singur sa iti poti clarifica sentimentele.E mai bine decat sa iti faci o prietena pe care nu o vei iubi..Nimeni nu merita sa sufere. sper ca te-am ajutat cat de cat! Bafta:*