| devilish a întrebat:

deci sunt noua aici happy, o sa trec la subiect: Am in clasa un baiat, care am aflat azi ca ii place de mine, colega mea stiind despre asta si ulterior ajutandu'l sa fie cu mine, problema mea este:Azi m'a intrebat daca vreau sa fiu cu el, acesta a mmai fost cu multe alte fete inainte si inainte nu vorbea deloc frumos cu mine, insa acum, de la un tmp se comporta altfel, eu nu stiu ce sa fac sa accept cererea sau nu. tinand cont ca nu am mai fost cu niciun baiat inainte m'as simti destul de prost, dupa mine tipul arata ok, dar.parca ceva ma tine in loc...sentimentul de a nu ma face de ras cred. voi ce credeti ar trebui sa accept? App am 14 ani si el la fel.
Multumesckiss

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Scuza-ma, ai ramas singura "neagatata'' din clasa ta... dupa tine se muta cu propunerile la alta clasa ca sa se laude ca v-a avut pe toate?
Nu, hotarat nu...nu-ti trebuiasca asa o relatie si mai ales din clasa ta...cauta-ti un prieten macar mai mare cu 2 ani dacat tine, asta daca tii neaparat sa ai un prieten, daca nu, mai asteapta nu au intrat zilele in sac, ai doar 14 ani...nu te invat de rau, crede-ma!

5 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai daca esti sigura ca tine la tine si si tu il placi de ce nu? Nu trebuie sa-ti fie jena ca nu ai mai fost cu un alt baiat... daca iti place accepta...fii atenta la el si daca observi ca baiatul vrea doar sa isi bata joc sa'l dai naibiistraight face
Succeshappy

| Instinkt a răspuns:

Pai s-ar putea sa fii doar un pariu sau o gluma pentru el eu zic sa nu accepti

| asya a răspuns:

Multe fete trec prin asta! E un baiat imatur care vrea doar sa faca,, misto" de tine! Nu-i permite asta! Probabil a aflat ca nu ai mai avut prieten, ca il placi si s-a gandit sa se distreze putin!
Si sa stii ca esti cam micuta pentru un prieten.Asta e parerea mea! Nu trebuie sa te grabesti...ai timp mai incolo!

| Rox_5939 a răspuns:

Ai 14 ani, nu e o rusina ca nu ai mai fost cu nimeni pana acum! (parerea mea) Poate ca te place cu adevarat... daca si u il placi, accepta! Dar ai grija! Fetele se indragostesc repede si au de suferit mult! NU pune suflet in rel de-asteawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai da repede v-ati mai hotarat sa va placeti.de abia asteptati sa inceapa scoala nu-i asa? adica? cum sa fii cu el? unde? in banca? in clasa? sau cum? vreti sa va mutati impreuna? santeti de-o sama si nu prea se potriveste.