| Kalibi13 a întrebat:

Buna, deci sunt pe ciclu si am eliminat o bucata de carne destul de mare si mi-e foarte frica, nu vreau sa merg la doctor pentru ca nu mai sunt virgină si nu vreau sa afle cineva, va rog un raspuns sunt foarte foarte speriată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Cum adică, ai eliminat o bucată de carne?
Dacă esti sau nu virgină, nu va afla nimeni.
Ginecologul nu are treabă cu virginitatea ta.
Mă rog, prin lege au fost interzise consulturile prin care ginecologul evalua calitatea de virgin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce ai eliminat cel mai probabil reprezinta un fragment/o particica/bucatica din mucoasa/tesutul endometrial desprins de pe peretele uterului. Dintrun anumit motiv acel fragment de mucoasa provenit din endometrul desprins, nu a ajuns pana in stadiul de destramare completa in timpul procesului de formare a a amestecului de sange menstrual. Acest fenomen se intampla deseori si din acest motiv NU trebuie sa reprezinte un motiv de ingrijorare. Multa sanatate!

| Endita4689 a răspuns:

Nu cred că ai eliminat o bucată de carne, ci un cheag de sânge. Nu trebuie să mergi la ginecolog pentru asta. Stai liniștită, este normal.

| Roobbyy a răspuns:

Cati ani ai