| Maria1990 a întrebat:

Buna,sunt noua pe aici.As vrea sa ma ajutati cu ceva.Am aproape 18 de ani si vreau sa va intreb ceva in legatura cu sexul.Sunt virgina ..adica cred ca mai sunt pentru ca iubitul meu si-a introdus degetul in vaginul meu si prima oara m-a durut dar apoi a doua oara nu am mai simtit mare lucru.dar nu mi-a curs sange.Himenul s-a rupt? In fine, mai e o problema.Eram in perioada fertila iar el s-a jucat cu ea pe "acolo" adica nu a introdus-o doar s-a juat in jurul clitorsului.Dar cred ca a eliminat acel lichid preejaculator ..si mi-e frica sa nu fi ramas insarcinata.Asta s-a intamplat acum o saptamana si vreau sa zic ca pe 28 ar trebui sa imi vina deci nu e inca panica.Am inteles ca trebuie sa ejaculeze in tine pentru a ramane insarcinata si ca nu e asa usor..Va rog frumos nu radeti, sunt destul de speriata.

23 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
asteapta 14 zile si fa un test, asa alungi indoiala.
O seara bunahappy

| Maria1990 explică (pentru caramela):

Dar tu ce zici? sunt sanse mari?

| caramela a răspuns (pentru Maria1990):

Mai..doar tu stii ce a fost/cum a fost/ce a bagat/cat a bagat...sanse nu prea sunt, dar daca erai in perioada buna, e posibil 4-5% sa fii..de asta am zis sa astepti 14 zile sa faci un test.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Uhm,este posibil sa nu mai fi virgina..nu trebuie neaparat sa iti curga sange la dezvirginare.

Cat despre sarcina, nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.Doar daca ejaculeaza in tine poti ramane insarcinata.
:*

| h3r a răspuns:

Nu râdem, dar tu de ce te-ai prostit așa?

| Maria1990 explică (pentru h3r):

Acum mi-am dat seama ca am gresit defapt..nu stiam ca sunt in perioada aiacrying spune-mi te rog cum sta treaba

| h3r a răspuns (pentru Maria1990):

Tu știi exact cum a fost. Noi nu putem decât să recomandăm un test de sarcină, peste 3 săptămâni să fie.
Deși mă îndoiesc...

| Cristiann25 a răspuns (pentru h3r):

Stii ce nu inteleg eu? De ce sunt copiii astia asa prosti(ca sa nu-i jignesc mai rau)incat se apuca sa faca ceva la care nu se pricep? Nu pot sa inteleg.Fac sex si apoi se plang aici daca au ramas sau nu.App domnisoara sa ne spui si noua numele copilului!

| h3r a răspuns (pentru Cristiann25):

Uite pentru asta...

http://www.tpu.ro/......murile-se/

O să înțelegi.

| Cristiann25 a răspuns (pentru h3r):

Deja ma simt mai bine dupa ce i-am spus cate ceva!

| h3r a răspuns (pentru Cristiann25):

Peste 2 săptămâni o lasă ăla și să vezi ce-i umple frigiderul...așa fac curvele, frustratele.

| h3r a răspuns:

Eu i-am spus, s-a supărat...ce să-i fac, s-o cos nu pot!

| Cristiann25 a răspuns (pentru h3r):

Pai nu stii ca adevarul doare?

| h3r a răspuns (pentru Cristiann25):

laughing
Copii...

Fugi la somn!

| Cristiann25 a răspuns (pentru h3r):

Euu? Nu ma culc!

| h3r a răspuns (pentru Cristiann25):

Atunci hai la o țigară.

| TizZu15 a răspuns:

Sunt sanse de 5% de a ramane insarcinata...

| Maria1990 explică (pentru TizZu15):

Dupa cum stiu nu au "picioare" ca sa intre atat de adanc.Adica asa mi-a spus sora mea mai mare.dar acum nu stiu ..am zis sa mai intreb

| NickName01 a răspuns:

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu el, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale de "mâine", fără să-ţi poţi da seama acum, vei avea nevoie de această "demnitate"şi "onoare" pe care rişti să le pierzi acum"!

Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată „cutie a Pandorei". Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familie, atunci când mentalitatea "unui spirit de aventură iresponsabil" va fi înlocuită cu raţiunea că relaţiile intime sunt lucruri care transformă psihicul şi impregnează o amprentă de neşters naturii umane. Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa! Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica nu minte... divorţul este inevitabil!

Spre deosebire de alte experienţe devenite amintiri, experienţele păcatului (în special când e vorba de o relaţie a trecutului) nu se uită niciodată (...), şi cu cât lovesc mai mult în normele morale, cu atât vor avea un efect mai copleşitor asupra respectului reciproc şi liniştii unei familii!

În mod aparent paradoxal dar logic, aceste experienţe-amintiri devin cu atât mai frustrante (substrat pentru gelozie) odată cu trecerea timpului, rămânând mai târziu întipărite în sufletul "celuilalt" partener (...), aşa cum într-o cameră, posterele ar deveni permanente!

Nu este la voia întâmplării faptul că pentru începerea vieţii intime, Dumnezeu a lăsat căsătoria şi nu altceva. Motivul este justificat prin consecinţe şi nu prin capricii...

| Maria1990 explică (pentru NickName01):

Deci..raspunsul dvs? Am intrebat daca sunt sanse...

| 7Omar7 a răspuns:

Nu te speria nu ai de ce nu ai cum sa ramai insarcinata in plus cand esti pe stop nu poti ramane insarcinata chiar daca se termina in tine