| Rebecca_2332 a întrebat:

Deci vreau parerea voastra dupa ce veti citi de mai jos, daca baiatul respectiv chiar simtea ceva pentru mine sau isi dorea doar cata distractie. Deci: Intotdeauna cand ma vedea zambea vorbea cu mine, facea glume.Tot zicea ca ma fac din ce in ce mai frumoasa. Cand ma mai duceam pe afara( plecam din cartier)imi spunea sa fiu cuminte, sa am grija de mine, sa vad cu cine umblu, sa nu ma invat la prostii. Ba chiar prima data cand am vorbit cu el, el era cu tigara in mana si m-a dat o gramada de motive sa nu ma apuc si eu de fumat.Cand mai trecea cu cineva cu masina, il punea pe respectivul sa claxoneze si imi scotea limba, sau zambea.Cand mai treceam pe strada, pe langa el se uita lung la mine sau ma privea direct in ochi. Ba chiar intr-o zi cand am trecut pe langa un loc in care era el si nu l-am vazut m-a strigat si m-a intrebat ce mai fac. Eii bine, partea urmatoare e ca pe mess imi spunea ca abia asteapta sa cresc mai mare ca te faci faina. Odata cand am trecut iar pe langa el l-am intrebat ce face si a zis ca se plictiseste iar eu i-am zis sa faca ceva ca sa nu se mai plictiseasca si el a zis ca nu am cu cine. astept.( uneori spunandu-mi ca asteapta sa cresc mai mare) El e genu` care se da la mai multe, este inconjurat de fete, este popular mai pe scurt: mai smecheras.
Eu sunt mai retinuta si nu prea eram eu care ma bagam in vorba. Uneori mai faceam pe indiferenta.De la un timp pur si simplu unoeri abia mai saluta.Nici nu mai intreaba nimic, doar Ceau si atata tot. Dar cand trec se uita la mine cu o privire asa lunga, ma analizeaza. Iar intr-o zi cand eram in spatele lui, si el a intors capul si a vazut, a incetinit mersul...bineinteles ca eu l-am incetinit si mai tare, ba ma opream sa ma leg la siret(cica) ba ma mai uitam intr-o oglinda a masinii etc. Dar el tot intorcea capu intruna si se uita in spate (adica la mine)

Voi ce credeti despre aceasta situatie?

Vreau parerile voastre.
Multumesc daca ati stat sa cititi.

Dau funda:*!

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cory are dreptate cu tot ce spune
Tipului ii e in obisnuinta sa se comporte asa cu o gramada de fete.nu esti tu singura

Pentru ca admiratul nu tine cont de varsta.

Iti dau si eu un exemplu ca nu as vorbi degeaba-un tip are vreo 25 de ani si tot asa cu fete micute. excat stilul celui e care il cunosti tu.Si noi stam la tara deci sunt mai multe fete mai putini baieti.Asta pe vara(si nu neaparat dar atunci e mai ``aglomerat``)le ia pe toate la rand.Si da claxoane, si ``vrei sa iesim la un suc?``,``mama ce frumoasa te-ai facut``si asa mai departe.Si prostutele de fete toate topite dupa asta si se mataie pe langa el, se duc la bar si-si fac de lucru pe-acolo toata ziulica

Nu realizeaza ca tipul doar se bucura ca fete naive sunt topite dupa niste vorbe de ameteala si cu restul baietilor isi bate joc

Apoi varsta ta nu ti-o stiu si nici pe a lui dar ce spui nu-mi seamana decat a ce am zis mai sus.

| Jack a răspuns:

Pai oricum simpatica i-ai fost aia e clar happysau ca te considera draguta happy! Dar hai sa te invat ceva happy in viata ori ii "alba " ori ii "neagra ", eu sunt pe principiul ca faptele conteaza happy!
Mare lucru nu ai avut cum sa insemni pentru el atata timp cat nu ati avut parte nici macar de un sarut happy!
Nu mai fi asa visatoare:*, fi si tu mai "smecherasa "!

| Nobodyy a răspuns:

Intrebarea este: tu il placi? Sau doar il vrei pentru ca e popular?
Adica revenind la subiect.Parerea mea este ca daca te placea nu conta varsta. Poate el se referea la aspect cand zicea sa mai cresti dar asta nu ajuta cu nimic.Inseamna ca se uita numai la fizic si este clar ce urmareste.Deci. eu spun ca nu te place. Pur si simplu flirta. Cat despre faza ca incetinea mersul si altele.inseamna ca te vrea. Poate nu neaparat ca te place. Dar te vrea pentru ca el probabil stie ca il placi si crede ca il vei accepta mereu.Probabil in momentul cand era in fata ta credea ca il vei striga si vei vorbi cu el pe cand tu l-ai ignorat.Asta i-a ranit orgoliul. Totusi deseori de la asa ceva daca se ajunge la o relatie nu tine mult. Doar cat sa te aibe si apoi se desparte de tine. Urmand ca tu sa suferi. happy Succes.~Yoni.

| Ale14me a răspuns:

Cory are dreptate genul asta de baieti, nu var decat distractie si doar asta ai putea gasi alaturi de el, asta pana se va plictisi si va gasi o alata (saraca fata) care va avea aceeasi soarta ca si tine. Si motivul pentru care nu te mai baga asa de mult in seama e cas probabil tu nu i-ai oferi atentie cea ce el astepta de la tine, te placea si inca te mai place dar asteapa sa te interesezi tu de el ( asa daca il placi). Am trecut prin acelasi lucru acum putina vreme asa ca te inteleg perfect. Sper ca te-am putut ajuta. happy

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Si eu am trecut prin asta.Numai ca baiatul ăla se imbratisa cu fetele.Dar a vb o prietena de-a mea cu el si i-a zis ca ma place 80%. Bineinteles peste cateva saptamanii am devenit un cuplu dar dupa aia a fost naspa.Nu isi schimbase atitudinea si la un momendat logic ca am spus STOP! si ne-am despartit.Pentru mine a fost foarte greu nu stiu pentru el dar te sfatuiesc sa nu te pui cu baieti deastia pentru ca mai incolo vei suferi.Gandeste-te ca daca te place si ati deveni un cuplu si toate fetele ar fi pe el si tu nu ai mai sta cu el te-ai simti inselata.MMarog...asta e parerea mea.Nu vreau sa se intample asa si cu alte fete! Aveti grija fetelor!
Pupicii kiss

| LittleZu a răspuns:

Spui ca e mai "smecheras" si ca in situatii de genul le pune si pe alte fete.Pe de-o parte mi se pare frumoasa povestioara, pentru ca imi plac gesturile pe care le face, iti da senzatia ca te place, dar nu iti fa prea multe sperante, deoarece chiar daca vei avea o relatie cu el si tu vei crede ca e ceva serios, poate in acelasi timp el mai e cu inca cateva fete care cred acelasi lucru. Pe de alta parte de ce sa nu profiti de ocazie? Apropie-te de el si gaseste interese comune, poate vei ajunge sa ai o relatie cu el chiar daca stii ca el mai e si cu alte fete, ii poti face acelasi lucru, nu neaparat sa mai stai cu alti baieti, pur si simplu nu pune suflet la inceput si nu crede "vrajelile" lui, te va induce in eroare, te va face sa ti la el si apoi simplu : te va parasi.

| Cory_4262 a răspuns:

Tipi de genul sunt multi. Sincer, crezi ca esti singura pe care o agata asa? Am avut si eu parte de de`astia. O data s-a intamplat sa fie ceva mai mult, in rest doar distractie happy

| andreeaa_4520 a răspuns:

Eu zic s o lasii balta. genul asta de baieti vor doar sex si atat!