| blackgirl1875 a întrebat:

Buna dimineata. Am avut candidoza vaginala si am primit de la medicul gineco ovule Zifex timp de 7 zile.Simtomele s au ameliorat si parca boala a trecut.Nu mai am nici mancarimi si nici scurgeri. Insa, am inceput sa am dureri in timpul sexului si chiar sangerari dupa contacte sexuale multiple.Mentionez ca dimensiunile lui nu sunt impresionante, ca sunt lubrifiata suficient, ca nu e o durere insuportabila si ca tratamentul cu ovule l am incheiat in urma cu 3 zile.Ce as putea sa fac? Fetele care ati trecut prin candidoza vaginala, sexul a fost dureros o perioada dupa?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sexul este interzis pana dupa venirea urmatorului ciclu, ca vaginul sa se curete de candida si sa vindece.
Barbatul trebuie sa faca si el tratament anti-candida pentru 2 saptamani cu crema pe penis, fiindca ve-ti continua sa va reinfectati unul de la altul si candida evolueaza.

| Willis a răspuns:

Apoi, după tratament, era bine și normal, să întrebi medicul, ce este de făcut.
Noi câte să știm?