| MihaiEminescu666 a întrebat:

De curand am aflat ca am candidoza, iar ginecologul mi-a prescris o reteta cu Zifex Duo (ovule), care trebuie administrate intravaginal. Pe prospect scrie sa nu iau tratamentul in timpul menstruatiei, iar aceasta mi-a venit la o zi dupa ce am primit reteta. Astazi, menstruatia este pe sfarsite, daca nu chiar s-a incheiat, iar scursuri am doar cand stranut sau ma ridic brusc. Are ceva daca incep de astazi tratamentul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GopnikulBogdan a răspuns:

1)Acel lichid este de la ciupercă (candidoză care e albă)
2)Când ți se oprește ciclul iei medicamentul că ciclul dă afară sângele tot odată și medicamentul. Logic