| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata. Rog ajutor. Sunt baiat am 28 ani, am iesit cu o fata sa zic asa mai hotarata, arata foarte bine, e tipla fata. Eu consider ca totul a mers bine la intalnire la inceput a fost putin ciudat iar dupa ne-am dat drumu am ras am povestit.
Sincer am asa o mica trauma legat de fete, cand eram mic am avut parte de refuzuri si tot am ganduri din astea negative, daca sa ii scriu, daca sa nu ii scriu, sa nu ma dau disperat, la intalnire nu m-am dat deloc, cred eu ca am fost hotarat,
Tot am ganduri din astea daca ii place de mine daca nu, daca o mai chem afara si baga o vrajeala ca nu mai vrea, daca sa ii scriu sau nimic, sincer mi-e rusine sa zic da imi este teama cand sunt eu cu mine. Ma ajutati va rog cu ceva pareri.
Stiu ca nu e normal sa fiu asa, dar asta simt. Si stiu ca asa ma va refuza caci de ce iti este frica nu scapi.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, pune o poza aici sa ne dam cu parerea!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da imi este teama cand sunt eu cu mine. Atunci nu mai sta, tu cu tine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca deja iti imaginezi ca te va refuza, de ce iti mai bati capul cu ea? Fiindca ai totusi niste speranta, prin urmare inceteaza sa iti pui singur bete in roate.Incearca sa te mentii pe linia de plutire, nu sa dai curs gandurilor negative si poate ca totul va merge neasteptat de bine.Curaj!

In mod normal la 28 de ani lucurile stau diferit fata de la liceu sau generala.Deja sunteti adulti, nu mai sunteti copii care ies afara, alearga pe dealuri si viseaza numai la sex, ci iesiti la intalniri si vorbiti despre lucruri destul de serioase.Ar trebui sa o citesti tu sa iti dai seama daca e pentru tine, matura, serioasaetc. Apoi, e obligatoriu sa lucrezi la increderea in sine, te va ajuta inclusiv pe multe alte planuri in viata, nu doar cand vine vorba de relatii.Si te va ajuta sa incasezi loviturile sau esecurile cu mai multa demnitate, fara sa sfarsesti bucati. Daca simti ca nu te descurci pe cont propriu ia in considerare sa mergi la psiholog, sa vezi daca teama aceasta de refuz nu vine si din alte locuri sau experiente legate de familie.Succes.

| dullcat a răspuns:

Nu oferi poze cu tine sau date despre tine nimanui de aici.

In timpul liber poti asculta : https://www.youtube.com/results?search_query=cum+cresti+increderea+in+sine

| Hyperion7 a răspuns:

Pai daca îți este frica de asta, te auto-sabotezi.
Nu mai bine ii spui ceea ce simți și asta e?
Până la urmă vezi ce fel de persoana e in astfel de situații și decât să mergi cu o persoana nașpa înainte, mai bine pui stop și o iei de la capăt.
SINCERITATEA E CEA MAI BUNA ALEGERE!
BAFTA!big grin

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Ești nesigur pe tine. Iti recomand sa nu iti Bati capul cu lucrurile pe care nu le poți controla.

| tunoi88 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai incredere in tine. Trebuie sa ai putin sange in instalatie si tupeu, dar sa fii cu bun simt si bine educat.
Am avut multe relatii, multe femeie in viata mea, crezi ca pe mine nu m-a refuzat nici una, crezi ca nu m-am vazut cu multe si dupa prima intalnire nu ne am mai vazut, nu m au placut ele sau nu le am placut eu. Capul sus fii barbat.