| CaponeAbi a întrebat:

Bună din nou, vreau să vă cer părerea, și ce să fac. V-am povestit despre prietena mea data trecută, pentru cei care nu știți vă povestesc pe scurt, am o relație de aproape 4 luni cu o fată, o iubesc, dar ea continuă să facă ce nu îmi place, îmi spune ca se schimbă și nu o face, mi se pare ca își bate joc, în fiecare zi mă minte cu câte ceva, poate nu neapărat grav dar tot minte. Azi prietena ei mi-a scris pe whatsap, nici nu știu de unde are numărul meu, în fine. Mi-a scris ca să o las în pace, ca îi iau fericirea, ca are nevoie să vorbească cu mai multe persoane, ca sunt obsedat, iar după m-a și înjurat, m-a făcut gunoi chestii. I-am scris iubitei mele și mi-a zis ca să nu o bag în seamă, ca nu gândește, ca să nu mă iau după ea, ca ea e fercita cu mine. Și când i-am spus ca nu avea cum să îmi spună prietena ei chestiile alea așa fără motiv, mi-a zis ca bine ca o cred pe ea, și după a făcut ca și cum ea s-a supărat, gen tot ea happy Mi-a zis să ne vedem mâine să vorbim, dar nu știu, parcă a rupt ceva din mine, oricum rupe încet încet tot prin faptele ei. Ce ar trebui să fac? Pe cine să cred?

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

La cum povestesti imi pareti mici amandoi, ce treaba are prietena ei sa te injure? Si de ce ar sta prietena ta cu tine daca nu e fericita, poate una vorbeste cu tine, alta cu prietena ei, e o intreaga incurcatura aici, vedeti-va si stati de vorba, nu e problema ca pe cine sa crezi, in relatie exista doi, nu trei, tu vorbeste cu prietena ta, da-i viteza amicei ei, nu ii permite sa se bage in relatia voastra.

| Violleta2022 a răspuns:

Arata-i prietenei tale tot ce ti-a scris colega ei si apoi aveti o discutie personala, sa vedem pe cine crede.

| Xox0 a răspuns:

Las-o.

| AntonIacobescu619 a răspuns:

Pe ernest! el are tot timpul solutia

| Garni28 a răspuns:

Unii oameni asa sunt facuti, mincinosi patologici. Nu au motive sa minta, dar gasesc ei ceva, fara sa isi dea seama, asa s-au obisnuit. Tu nu ar trebui sa astepti ca ea sa se schimbe, pentru ca si daca pare ca s-a schimbat, nu este asa. Tu ti-ai schimba comportamentul pentru o persoana pe care o ai ca partenera de 4 luni? Ai grija sa nu fii nici tu prea posesiv, fiecare om este liber sa faca ce vrea, iar daca nu exista incredere si respect, nu prea mai ai la ce sa te astepti de la o relatie. Cat despre prietena ei... asa-zisii 'prieteni' mereu incearca sa iti bage nasul in treburile altora. Daca prietena ta are astfel de influente, ar fi cazul sa renunti in a mai incerca sa 'o schimbi'. Evita sa dai importanta parerilor altor persoane, tu cunosti singur situatia, restul sunt doar presupuneri, dar fii realist.