| KhaleesiD a întrebat:

Sunt foarte disperata si speram sa ma ajutati! Ma gandesc ca toata lumea are o cea mai buna prietena/cel mai bun prieten, ei bine eu cred ca sunt pe cale sa o piersd. Sa va povestesc totul de la inceput
Deci, totul a inceput in semestrul 2 cand cea mai buna prietena s-a imptietenit cu niste fete care se "cred buricul pamantului"... (nu stiu daca asta este problema dar altceva nu are ce sa fie pentru ca nu am facut nimic de genu sa se fi suparat). Ei bine, de atunci ne-am distantat si nu mai facem prea multe chestii impreuna, adica nu ma mai invitat la ea, mereu cand plecam la scoala merge acasa cu celelalte fete, cand merge undeva nu ma mai cheama pe mine ci pe ele. Alta data faceam aproape totul impreuna. Si am mai aflat ceva, a zis un "secret" uneia dintre fetele acelea si mie nu mi-a spus. Nu ma intelegeti gresit, nu mi-e ciuda ca iese si cu alte fete sau isi face alte prietene sau are inca o prietena buna, faptul ce ma deranjeaza este ca ne-am distantat si ca nu mai avem aceeasi relatie pe care o aveam acum cateva luni.
Va rog frumos sa ma autati cu niste sfaturi, nu stiu ce sa fac... sunt disperata!
P.S. cine nu are de gand sa vorbeasca serios atunci mai bine nu scrie nimic.
Mersi mult pentru cine mi-a scris!

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Cred ca acum afli ce insemna ipocrizie in adevaratul sens al cuvantului.
Nu inteleg cum poti numi astfel de persoane prieteni,personal as rupe legatura cu astfel de persoane,ar mai fi loc doar de buna/salut.
Ea ti-a fost o falsa prietena,dupa ce a intrat intr-o gasca,a uitat de tine.
De obicei oamenii care se cred buricul pamantului vor doar sa imresioneze, daca stai sa petreci putin timp cu ei, sunt foarte plictisitori pentru ei totul se rezuma la fite si aroganta.
Putea sa te invite si pe tine daca iti era o prietena adevarata, dar se pare ca ai uitat de tine.
Uite o vorba dupa care sa te gidezi "pritenii iti sunt aproape, dusmanii si mai aproape"
Poate pe viitor te uiti mai bine la persoana pe care o numesti prieten/a.
Succes!

| KhaleesiD explică (pentru ROB3RT89):

Mersi pentru raspunsul tau. Iti respect parerea si ai si tu o parte de adevar din ce spui acolo dar intelegema ca ne cunoastem din clasa a I a si de atunci suntem/eram (nu stiu ce mai suntem) cele mai bune prietene si imi mi-ar fi/imi este foarte greu sa renunt la ea. Intr-adevar cum spui ca a cam uitat de mine dar inainte nu era deloc asa, si pana acum credeam ca o cunosc. Imi este foarte greu sa ma gandesc sa nu mai fim prietene... Mersi din nou pentru raspuns. happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru KhaleesiD):

Vezi cum gresesti?!
Pentru tine are relevanta ca va cunoasteti din casa a I a, insa pentru ea nu.
Tie iti pasa de ea, se pare ca iei de tine nu.
Stai linistita, in viata o sa mai cunosti omeni de genu, o sa vezi ca parsivitatea nu are limite.
Acum trage singura concluzile, dar mi-e teama ca vor fi pripite

| KhaleesiD explică (pentru ROB3RT89):

Mersi mult pentru sfaturi si fii sigur ca voi lua cont de ele.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru KhaleesiD):

Pentru putin.
Sfaturile primite sunt orientative, doar tu poti lua o decizie plauzibila!

| EuEuEuNutella a răspuns:

Pai, ar trebui sa vorbesti cu ea si sa o intrebi de ce de la un timp sunteti distante, si sa ii spui tot ce ai pe suflet..., sau poate te-ai inselat, si ea este ca celelalte..., dar oricum ea va regreta cand fetele alea nu vor mai sta cu ea, pentru ca ai spus si tu ca erati foarte bune prietene, sper ca te-am ajutat

| Pysykutzza a răspuns:

Si eu am avut o CMBP si adevarat ca facem totul impreuna dar la fel ca si la tine ea a intrat in alte anturaje eu in altele si atunci ne-am racit una fata de alta. Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu ea sa ii spui ce te deranjeaza sau pur si simplu sa incerci sa intri in grupul lor. Poate ca ei ii place prezenta lor si doreste sa aiba si altfel de prietene si faza cu secretul cred ca a facut asta doar ca sa se integreze nu o judeca incearca sa o intelegi dar in primul rand sa vorbestiu cu ea. Sper ca te-am ajutat. Succes!