| anonim_4396 a întrebat:

Mdah... Ce sa zic, într-un fel sau altul m-am băgat în relația a 2 prieteni și din cauza mea era sa se despartă (nu asta era intenția dar tot ma simt prost și ca ultimul rahat, o sa va povestesc și vouă)...

Acum o luna o prietena l-a întâlnit pe un prieten de-al meu, timp de 4 zile l-a plăcut, în a 3 a zi a aflat și el, a 4 a zi se îmbrățișau și stăteau mai mereu singuri si în a 5 a fata aia a zis ca nu il mai place si ca a inceput sa il placa pe alt prieten de-al meu, după vreo 3 zile s-au pus împreună (i-am ajutat sa se pună) și de vreo 2 saptamani sunt într-o relație doar ca acum cateva zile fata aceea s-a comportat diferit cu iubitul ei și cu crush-ul meu. Adica nu ii mai păsa de iubitul ei, însă se cam dădea la crush-ul meu și de nervi, ieri i-am zis iubitului ei într-un ditai mesajul diverse întâmplări în care iubita lui dădea dovada de indiferență și ca îl place pe crush-ul meu(e tot un baiat din gașca). Iubitul ei se suparase super rău când a citit mesajul și i-a scris în privat ca toata lumea știe ca ea îl place pe acel băiat și ca nu mai vrea sa vorbească cu ea, i-a dat block, a doua zi i-a scris și crush-ului meu întrebându-l dacă o place pe iubita lui și acela a zis nu dar pe scurt, era foarte supărat și dezamăgit. În mesaj nu am mințit cu mimic, i-am povestit acele faze exact asa cum mi le aminteam eu și singurul lucru la care cred ca am mințit dar nu a fost cu intenție a fost când i-am zis ca e posibil ca ea sa îl placa pe crush-ul meu iar crush-ul meu pe ea nu. Azi am vorbit cu amândoi (nu cand erau amândoi de fața) si fata mi-a zis ca acum toți din gasca cred ca ea il place pe acel băiat, ca toți fac mișto și eu am mințit-o spunându-i ca eu i-am zis doar de faze, nu și de faptul ca îl place și de asta ma simt atat de vinovata... Amândoi erau supărați dar am încercat sa ii împac din nou pe amândoi. Vorbisem cu un prieten gen el sa vorbească cu iubitul ei, eu cu ea și după invers(eu cu el și ea cu prietenul meu), pana la urma i-am convins sa nu se despartă și înainte sa plecam s-au îmbrățișat, după m-a îmbrățișat și pe mine(fata), strnas și mult și eu în momentul ala m-am simțit mai aiurea pentru ca știam ca am mințit-o și i-am zis doar de faza când i-am zis de întâmplări, nu și ca i-am zis ca e posibil sa îl placa... Doamne, ma simt ca ultimul rahat dar eram suparata și nervoasa crying

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe vremuri, când eram eu la grădiniță. școala începea la 7 ani. De la 6 la 7 ani eram în grupa mare la grădi. La acea vârstă, eu și colegii mei mă comportam ca tine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mama dar cata planificare calendaristica acolo...

Da, s-a intamplat, nu iti face griji.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ei au viata lor bun, fa-ti si tu o viata fara ei. Nu te mai baga in vietile altora. Te comporti de parca ei ar fi intr-un tv si tu incerci sa faci scenariul. Schimba filmul, si data viitoare sa ai si tu un rol propriu al tau.
Zici ca si contul cu diadiana... e al3lea cont al tau?