| MudaHeg a întrebat:

Doamna ginecolog mi-a prescris niște contraceptive pentru că ovarul drept e mai mare, a spus că din cauza hormonilor. Pot să fac cu iubitul meu 'petting?' Penetrare cu degetul? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-are nicio treabă, probabil nici cu penetrarea propriu zisă n-ar avea dacă nu ți-a zis ceva legat de asta

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este un cat se poate de logic si rational DA. Pettingul reprezinta de fapt si de drept un act... sexual virtual

| mihai69 a răspuns:

Puteți face orice formă de joc erotic, mergând chiar și până la actul propriu zis.

| seth2016 a răspuns:

>> Penetrare cu degetul?
Cu degetul, cu limba, cu un vibrator sau cu ce mai gasesti prin casa si are cap rotund. In lumea asta diversa si confuza exista destui care inca mai cred ca real sex este numai penetrare cu un penis.

Pettingul si masturbarea reciproca sunt acte deosebit de intime si placerea poate fi mai mare. Unele fete continua sa doreasca penetrare chiar si atunci cand nu pot obtine un orgasm din asta sau orgasmul nu este deloc intens.

Nu vad insa legatura intre doamna ginecolog, contraceptivele, ovarul, hormonii si intrebarea ta laughing. Ti-a zis sa faci o pauza la sex?

| Peachdelight a răspuns:

Pai ce treaba au anticoncepționalele cu petting-ul? Poți sa faci liniștita.