| Suki08 a întrebat:

Buna, astazi am fost la ginecolog si mi au zis ca am o rana pe col si un chist la ovarul drept, mi-a dat tratament si mi-a zis ca o sa treaca, insa mi-a dat o crema cu care trebuie sa se des si iubitul meu, pentru ce trebuie aces crema?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ranile pe col sunt leziuni precanceroase determinate in general de infectii. Infectiile se transmit pe cale sexuala, deci e foarte probabil ca i-ai dat-o si partenerului tau. Dupa tyratament, vei merge din nou la ginecolog. Daca rana s-a vindecat, totul e in regula, inseamna ca tratamentul a fost inceput la timp. daca nu, inseamna ca ai ajuns la emdic prea tarziu si ai nevoie de ceva mai mult pentru impiedicarea unei evolutii grave a leziunii.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Crema recomandata are rolul de a trata nu doar organul tau genital (vagin, col uterin) ci si penisul iubitului tau, care cel mai probabil este afectat intr-o oarecare masura de infectia care ti-a provocat si tie rana depistata pe colul uterin. In cazul in care veti aplica amandoi in mod corect tratamentul prescris, puteti fi siguri si convinsi de reusita si de vindecare. Multa sanatate!