| bibi_9393 a întrebat:

Buna dragi/le mei/le...
Sunt intr'o mare dilema.nu stiu ce sa mai cred
Sa va povestesc putin.
Am cunoscut un tip in 1 mai frumusel in zodia scorpion eu sunt pesti, nu stiu daca conteaza asa mult asta, dar am o intrebare si nu gasesc niciun fel de raspuns.
Am fost impreuna toate bune si frumoase dar intr'o zi ne'am certat din nimicuri.
Toate au trecut si ma cauta ca un disperat. M'am mutat in alt cartier a facut rost de adresa mea si m-am trezit cu el la usa, normal ca ne'am impacat.
Doamne nu o sa va vina sa credeti 4 zile totul a decurs normal apoi cred nu stiu sigur am insistat cu cateva telefoane ca ce face ca ne vedem.nu stiu daca asta l-a deranjat si dintr'o data m-am trezit cu un sms ca nu sunt pentru el ca el nu e ce vreau eu si sa nu il mai caut.
Am suferit enorm in seara aceea m-am comportat ca o disperata ca il sunam pentru ca nu am inteles de ce nu a avut curajul sa'mi spuna macar la telefon nu prin sms.
Nu l'am mai cautat nici eu, nici el.Au trecut aproape 2 saptamani si iar a venit la mine la usa cu lacrimi in ochii si bla bla.
Fetelor l'am crezut a fost asa de plauzibil incat s-a intamplat si ceva intre noi in ziua aceea, intelegeti ce vreau sa spunsad
Si apoi a plecat trebuia sa vina seara inapoi eram confuza nu am crezut ca o face iar. din nou nu a mai zis nimic abia sambata seara i'am trimis eu un mesaj sa ma lase in pace, sa uite ca exist si nici atunci nu a reactionat;
Sa va mai spun ceva el a suferit dupa o tipa dupa 5 ani de relatie si nu are incredere in fete dar chiar isi bate joc de mine;
Prietena mea mi-a zis ca ma incearca si ca vrea sa vada pana unde pot sa mai continui dar chiar daca ma doare imi dau seama ca este fara suflet Chia asa si dupa ce am facut'o...(si ce tandru si atent era vreau sa spun) apoi sa ma lase cu ochii in soare?
Oare indiferenta si faptul ca i'am zis sa ma lase in pace il va schimba?
As vrea o parere un sfat ceva...
Mersi mult! Numai bine:*:*:*

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Parerea mea e ca nu te merita si nu trebuie sa ii mai dat nici o sansa, pur si simplu profita de bunatatea ta.Nu te mai lasa convinsa atunci cand vine la usa ta indiferent de cum se manifesta.De ce iti place sa iti calce inima in picioare?

| StaRmAgiC a răspuns:

Decat sa fii calcata in picioare, mai bine lasa-l. Oricum roata se intoarce.Si tu nu mai fii asa credula, ca te vede asa si apoi face ce vrea din tine.Arata-i ca nu esti rezerva si batjocura cuiva. Pune piciorul in prag.Doar ai si tu demnitate.Asa sunt majoritatea baietilor, profitorii cand te vede ca esti buna cu ei si le permiti orice.Si mie mi s-a intamplat un astfel de caz.Pana mii s-a pus pata si acum nu ii mai permit la nimeni sa faca misto pe seama mea sau genul cum a facut cu tine. I-am zis ca nu mai are vorba cu mine, pentru felul cum se comporta. S-a tinut un timp, dar apoi a incetat.Si mai bine asa.Fii si tu demna de tine si sa stii ca ai ambitia sa treci peste sa nu mai fii dusa de nas de vreun baiat.Meriti mai mult.
Iar daca te cauta si insista cu adevarat si nu se lasa, pana nu iti demostreaza ca s-a schimbat, atunci ii dai o mica sansa. Dar sa iti demostreze prin fapte nu prin vorbe.Ca vorba asa cum ai spus-o asa s-a si duswinking

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Fosta i-a rănit ego-ul de macho şi-a vrut să şi-l repare cucerindu-te pe tine, suferă încă după precedenta şi te-a folosit pe tine drept plasture? Ori nu ştie ce vrea? Sau s-a simţit sufocat de insistenţele tale? Greu de zis doar din ce-ai povestit.Ar fi trebuit poate să-i pui aceste întrebări, civilizat, fără reproşuri ca să vezi dacă are vreo explicaţie pentru comportamentul lui. Dar nu-i timpul trecut, lasă-l în pace să-şi pună gândurile în ordine, dacă te mai caută poţi purta această discuţie, dacă nu, asta e, n-a fost să fie. În nici un caz nu-l asalta cu mesaje, telefoane, întâlniri "întâmplătoare".

| Bogdana a răspuns:

Eu iti pot spune ceva din punct de vedere zodiacal:acolo unde inteapa scorpionul, greu se mai inchide rana. zic din proprie experienta. dar si din zicalele zodiacului.si da de obicei atunci cand un scorpion este refuzat. incepe a face el primul pas...acum depinde si de personalitatea fiecaruia. unii sunt foarte indiferenti parca stai de vorba cu o stanca.altii foarte vorbareti(asa ca mine :d).

| CarLa_7372 a răspuns:

Nu merita! Chiar daca vine inapoi la tine, chiar daca te implora, lasa-l in pace! nu merita sa suferi pentru el...si eu sunt aproape in aceeasi situatie, dar cu timpul l-am uitat.succes si ai grija de tine!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai lasat cu gura cascata si e sigur ca te-a folosit ca pe o minge nu îi pasa de tine el nu te iubea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa tratezi totul cu indiferenta ...acel baiat nu merita atentia ta. nu vrei ca o viata intreaga sa stai cu sufletul la gura. ca poate te va lasa cu ochii in soare si in fata altaruluipusy ai grija de tine