| Stefania a întrebat:

Buna dragi uilizatori TPU!

Astazi la scoala discutam cu prietena mea ceve important despre ea si despre un baiat din clasa.Eu am foarte mare incredere in ea. I-am spus ca-mi place de baiatul acela de care vi-am povestit, ma rog! Stiind ca si ei ii place am rugat-o sa nu se supere pe mine, dar nu-mi pot controla sentimentele. Dupa ceva timp ea mi-a zis foarte suparata ca s-a simtit foarte "prost" cand i-a zis ca imi place de acel baiat, mi-a spus ca ea renunta la el.Eu i-am spus ca nu merita sa ne certam din cauza unui baiat, este o prietenie foarte stransa intre mine si prietena mea, ne zicem totul, etc.Intrebare: Pe care intre ei doi sa aleg, pe prietena mea (CEA MAI BUNA!) sau pe elsad? Si apropo, m-am gandit foarte bine si mult la asta si mi-am facut un planhee hee. Astazi dupa sport am mers in clasa si el era ff rosu pentru ca ne-am jucat handball si fotball, dupa care m-am dus la el si i-am atins fata cu ambele maini si m-am uitat la el in ochilove struck si asa de frumos eralove struck, ne uitam unul la altul fara oprire si apoi i-am zis ca "Esti foarte fierbintehee hee" si apoi am plecat. Dupa care mai aveam o ora si toata ora se holba la mine, cam asa >8- si eu la el laughing, am incerca sa-l ignor si chiar am reusit sa-l atrag mai aproape de mine, mi-a facut si cu ochiul si mereu ma i-a de mana asa un pic, adica cand trece pe langa minehee hee, se baga in minehee hee. Si chiar daca uneori este suparata sau nervos mereu imi zambeste love struck.
Ce sa cred? Ce sa fac?

FUNDITA!

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vechiul mit de "cea mai bună prietenă" între fete.
O femeie cu capul pe umeri şi matură şi toţi bărbaţii îţi vor spune că nu există prietenie între două femei!
Iar aici ai deja dovada că te va trăda fără scrupule!
Ce-i al tău NU e pus deoparte ci trebuie să te stresezi puţin!

5 răspunsuri:
| Stefania explică:

Are dreptate si lore23 si si diana, dar imi este foarte greu si de asta va dau dreptate! A sa ascult sfaturile voastre!

MULTUMESC! >big grin

| lore23 a răspuns:

Deci baiatul chiar te place, l-ai zapacitlaughing)Insa, o Prietenie tine mai mult decat o relatie! sunteti colegi si asta o sa fie si mai greuthinking Daca renunti la ea, nu te va ierta si o sa-ti para rau.si eu am trecut prin asta si am invatat din greselibig grin

| diana_3934 a răspuns:

In viata intalnesti multi baieti, care mai de care, mai buni mai prostuti mai frumosi mai uratei, dar prietene bune si de incredere nu prea! Daca iti asculti inima risti sa pierzi o prietena foarte buna mai degraba o sora (presupun), iar daca o sa actionezi cu mintea o sa il pierzi pe el... dar doar pe el nu si pe cei care o sa mai vina si o sa poti alege impreuna cu prietena ta pe cel mai frumusel!

| Beibii a răspuns:

Ce sa crezi, ce sa faci, pai, in primul rand nu-i da atentie prietenei tale. daca si ea considera ca erati cele mai bune, iti propunea acelasi lucru, sa nu va certati pentru baiat. ce este mai presus? prietena ta sau sentimentele tale? de ce sa il iubesti din tot sufletu si dupa sa suferi? ea nu va renunta la el, asa ca lupta, vei reusi. treci peste momente emotionale puternice poate, iar orice prietena BUNA ar intelege asta si s-ar 'sacrifica' pentru tine. sau nu? vorbeste cu ea, DAR doar daca esti sigura ca si el tine la tine momentan. nu doar pentru ca ti-a zambit trebuie sa ai incredere in el si sa-l alegi pe el in locul prietenei. te-ai bucura mai mult daca ati ramane prietene, ea probabil reusind sa atraga toata atentia lui asupra ei, poate chiar ajungand sa se iubeasca, sau pierzand-o pe ea, probabil pentru putin timp, avandu-l pe el, iubindu-va?! e alegerea ta, raspunsul tau, tu trebuie sa stii ce e mai bine pentru tine. Probabil acum vor venii alti peste mine spunand contrariul, dar eu raman la ce am spus. Funda?

| SlowLikeSnow a răspuns:

Daca iti este prietena adevarata va intelege ca voi va placeti si ca asta e. Cred ca ar trebui sa va apropiati mai mult u si baiatulwinking.
papa:*