| Nykku_8736 a întrebat:

Sal all uitati imi place de fata more more si cred ca s-a suparata pe mine. Mai demult cand i-am zis ca o plac ea a zis ca nu mai vb cu mine pana nu-i zic ca nu o plac. O intrebam mereu pe prietena ei ca ii place de un alt baiat si ea zicea mereu ca de mine. Dar in fine, intr-o saptamana vroiam sa o ignor sa vad daca ma place cu adevarat si ma intreba mereu 'de ce nu mai vb cu mine? ' Nu puteam sa rezist si sa nu vorbesc cu ea. Prietena ei mi-a zis ca daca nu-i spun ca sunt gelos pe un baiat de care ziceam eu ca ii place ei nu mai vb cu mine. Si prietena ei nu a mai vb cu mine deloc. Dar este ceva mai rau legat despre fata despre care imi place. nu stiu cum sa va zic, sunt extrem de gelos si ma oftik ca ei nu ii place de mine, dar mai demult am invatat amandoi la mate se uita la mine si si-a pus piciorul peste al meu sau pe al meu. De cand i-am zis ca o plac nu a mai facut asa. S-a schimbat ceva la ea. Dar mai este ceva, eu cred ca vrea sa ma fac gelos pentru ca mereu sa pe langa baiatul acela. Spuneti-mi va rog ce pot face? O plac mult de tot P. S 12 ANI

2 răspunsuri:
| eleonora28 a răspuns:

Incearca sa nu mai fii asa "in limba" dupa ea si nu-i mai spune ca o placi. Vorbeste cu ea dar nu mai fi asa apropiat si sentimental. Daca vei fi mai nepasator va veni singura la tine happy. Interactioneaza si cu alte fete. Asta o va face geloasa daca intr-adevar ii place de tine.
Esti oricum destul de mic. Mai ai destul timp pentru fete. happy

| elleme a răspuns:

Poate ca inainte te placea dar acum nu, daca tu spui ca se tine mai tot timpul dupa baiatul ala inseamna ca intre ei 2 exista ceva! Cel mai bine e sa nu te mai bagi in treburile lor si sa nu mai fi asa de apropiat de fata aia daca nu vrei sa te urasca toata viata ei!