| Loola_4761 a întrebat:

Sal TPU daca puteti sa ma ajutati ...deci : am o prietena cu un an mai mare si ea are un iubit. Mereu se cearta cu el adica sa zicem azi sa certat cu el dup o aud " m-am impacat cu x " apoi peste vreo juma de zi iar o aud " m-am certat cu x" si eu inainte sa'l cunosc mereu se plangea la mine si imi spunea si eu de atatea ori i-am spus sa il lase ca se foloseste de ea dar mereu imi spunea : " pai si daca nu ma iubeste de ce sta cu mine?" si eu mereu taceam ca orice ii spuneam mereu ii gasea scuze.Acum el ma prostit si pe mine si m-a facut sa cred ca este baiat de treaba, dar mi-am deschis ochii ca la inceput si prietena mea s-a suparat ca nu vorbesc cu el si i-am spus : " si ce ai sa faci acum? o sa te superi pe mine pentru ca nu vorbesc cu el? hai. porfavore " ( mie imi place spaniola si mai vb in spaniola cate odata big grin ) si ea a spus : " da pentru ca nu vreau sa il crezi asa pentru ca nu este asa " si eu i-am spus ca tot ea se supara pe el si dupa tot ea ii gaseste scuze si acum ma tot bate la cap sa vorbesc cu el sa ma impac cu el da' i-am spus foarte clar : " pe mine nu ma mai prosteste a doua oara si gata nu ma mai obliga atat nai decat sa stai tu cu el daca esti bleaga si il ierti din orice". straight face si tot suparata este ca nu vreau eu sa vorbesc cu el, dar eu stiu ca nu este asa un " inger" dupa cum imi spunea ea ca mereu el ii da beep si ea mereu il suna el no suna ca cica " n-are bani " si mereu intarzie la intalniri si mereu pleaca afara ca cica " joaca fotball" si eu m-am saturat, dar ea nu ma crede si imi este frica pentru ca atunci cand o sa se sature de ea o so paraseasca si imi este frica sa nu se intample asta deoarece ea il iubeste mult de aia ma contrazice pe mine mereu. Si m-am saturat sa il ierte mereu, eu cand gresesc cu ceva imi ia capul lui nu ii ia capul straight face si nu ma asculta neam straight faceVa rog frumos dati-mi niste sfaturi sad fundita + vot :X:*

Răspuns Câştigător
| Maothecat a răspuns:

Eu zic sa o lasi in pace pentru ca omul pana cand nu da cu capu nu il doare.o sa sufere cand o sa se desparta dar ar fi bine ca tu sa fi acolo si sa ii spui "ti-am spus eu" chiar daca ei nu o sa-i placa, dar asta e. deocamdata tu nu mai ai ce sa faci in aceasta ecuatie.ii esti doar prietena si las-o in pace pana ce "da cu capu"

3 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Interesant.dar nu am un raspuns momentan

| Allexis a răspuns:

Si daca ea e proasta, de ce n-o lasi sa ramana asa?

| Razvan_6429 a răspuns:

Laso e sfatu meu loola