| wolfy_7097 a întrebat:

Buna dragi utilizatori, acum 2 luni am cunoscut o fată, care de felul ei era mai cu alcoolul și umbla mereu cu băieți nopțile, ea a început pentru permis si nu reusea sa învețe, am chemat-o sa învațăm amândoi, zile dupa zile, a reușit, a învățat bine, fara sa bag de seamă m-am îndrăgostit de ea și i-am spus si nu voia o relație, bine am continuat sa comunicam sa ne vedem și pana la urmă s-a schimbat si ea, ne-am mutat la mine totul bine si frumos. Amandoi aceeași zodie, mi-a făcut promisiuni ca ne vom logodi, vom termina casa si toate cele, ea urmand sa plece acum al 4lea an in Germania pe sezon. Firește am crezut, tinand cont de trecutul ei ca a mai fost măritată, neiubita, bătută și înșelată, i-am arătat cu adevărat cum este sa fii iubită, deci vad lumea prin ochii ei, inainte de a pleca mi-a făcut acele promisiuni si am crezut dar de asemenea mi-a promis și ca vom pastra legatura mereu. Bine am condus-o la autocar si a plecat, fara sa bag de seamă m-am atașat mai mult decat trebuia, am început și a plange cat imi e de dragă si cat o iubesc, dar ea acolo a avut o relație cu unu de 3 ani care cica ar fi fost insurat si nu a știut. Acum s-a despărțit de el, acum de cand a ajuns, anumite planuri s-au schimbat, planul cu copilul de asemenea si promisiunile de a avea grija sa fim in contact mereu, daca ar lucra as fi înțeles dar asa din 6 zile doar una a lucrat, dar mereu timp pentru a vorbi foarte puțin si scurte, mereu ii zic ca imi este dor si daca e liberă as dori sa vorbesc sa-i aud vocea dar mereu apare cate o scuza. Fie are de spalat pantaloni, fie are de făcut duș fie are de dormit și astea dureaza ore in șir și cand vorbim se supara repede si sare cu gura pe mine ca eu nu ii dictez viața sau sa o controlez, daca nu-mi convine sa fac ce vreau. Serios imi este frica sa si vorbesc să-i spun ceea ce ma deranjează dar fie schimba vorba, fie evită si ajung de unde am plecat si anume cu mine in gânduri. Aseară mi-a spus ca sunt "sacaitor" pentru ca am întrebat de ce a schimbat poza cu noi și normal ca am întrebat, a zis ca e contul ei face ce vrea. Și mai important frați, surori etc voiam sa merg si eu acolo doar ea nu a vrut, ca se supara si o termină cu mine, ca ci a nu as fi rezistat ca sunt inalt si o sa am probleme cu spatele, serios? Asta trebuia sa decid eu nu? Imi este frică cu ea nu a vrut sa merg, de evitat ma evita chiar de a promis a jurat ca nu o va face, planurile le schimba, poza o schimba si poate ca nu înseamnă mult dar is detalii mici pentru mine. Va rog, ma puteți ajuta sa înțeleg daca ma schimba si pe mine? Eu cred ca o relație la distanță cheia e comunicarea si înțelegerea, stiu ca sunt impulsiv si imi doresc sa vorbesc dar asta pentru ca imi pasă si imi fac griji mereu, de ce da cu piciorul in mine daca am avut mereu grija de ea, am avut si bebe si a renunțat fara sa se gândească, i-am zis hai acasă sa ne gândim si sa vorbim, ea nu, a scos banii de pe card si direct la avort fara sa am timp sa spun ceva. Voi ce spuneți? Stiu ca am scris mult dar am vrut sa se înțeleagă totul, va mulțumesc si va rog ajutați-mă cu un sfat sincer.

Va mulțumesc ca ați avut răbdare cu mine

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

In 2 luni de cand v-ati cunoscut v-ati facut planuri mari, nu gluma, cel putin din partea ta.Doua luni nu este deloc un timp indelungat in care poti ajunge sa cunosti cu adevarat pe cineva, sincera sa fiu la unii se intampla sa nu isi cunoasca persoana iubita nici dupa o viata, in orice caz sa revenim.Ideea este ca tu esti prea insistent si se pare ca deja ti-a gasit punctul slab si profita de asta,scuza-ma ca iti zic dar ea se joaca cu tine, nu te ia in serios deloc si cum am mai specificat ti-a gasit punctul slab dar ea nu tine deloc la tine, si apropo daca nu isi dorea copii trebuia sa va fi protejat, sunt acum destule metode contraceptive, numai prin chestia asta iti poti da seama ca nu isi doreste o familie cu tine.Deschide-ti bine ochii, incearca sa fii si tu mai rezervat, nu mai crede si tu tot ce iti spune si ai mai spus ca iti e frica ce sa ii mai spui, in cazul asta nu ii mai spune nimic, ignor-o si daca te iubeste desii nu cred isi va cere scuze pentru comportamentul ei si se va schimba dar cum am mai spus nu cred.Ca deznodamant iti recomand sa fii atent mai bine data viitoare la persoanele din jurul tau si sa o termini cu actuala ca poate iti gasesti pe altcineva care sa te aprecieze la adevarata ta valoare.Mult succes!

| wolfy_7097 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

îți mulțumesc frumos pentru sfat!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia nu e o tipa serioasa, cand ai vazut-o cu bautura si schimbul de indivizi trebuia sa stii ce e in viata ei. O fi ramas cu traume din trecut si vrea sa se razbune pe barbati, e normal dar nu sa-i accepti bazaconiile inutile. Trebe sa o lasi si cauta una prin rude daca cunosc mai linistita cu recomandari asa nu ar strica.

| Drimmero a răspuns:

O vorba isteata din batrani spune ceva interesant:
''Nu faci din cocos gaina si nici din curba gospodina''

| SilentRain a răspuns:

Slabe șanse sa faci om din parașuta, indiferent cat o iubești tot nu o sa ii fie de ajuns o sa caute mereu pe altul
Nu fii prost, las-o si cauta una seriosa

| OldSoul a răspuns:

"de ce da cu picioru in mine daca am avut mereu grija de ea"
Pentru ca ea si-a jucat bine rolul de victima, tu ai pus botul, i-ai dat mai multa atentie decat merita si mai multa intelegere totodata.
Ea s-a invatat cu narav cum s-ar zice, si e obisnuita sa-i faci mereu pe plac.
Cand ii zici ceva ce nu ii convine, incepe iar sa se victimizeze sa se planga sa faca scandal, ca nu tii la ea ca prostii de genul.

| wolfy_7097 explică (pentru OldSoul):

Îți mulțumesc pentru timpul acordat!

| Dalmore a răspuns:

Dubioasă ființă, dubioasă poveste, sigur are pe cineva acolo sau o fi la produs, eu zic sa te detașezi, asta nu-i genul de fata cu care să-ți faci un viitor.

| wolfy_7097 explică (pentru Dalmore):

Îți multumesc pentru răspuns!