| Didxy a întrebat:

Cum i-as putea spune prietenei mele ca m-am saturat de ea? Ma refer ca mi-au disparut sentimentele fata de ea si nu as mai putea continua sa stau in relatia asta doar de mila ei sau din obligatie pot sa zic. Avem 5 lunii impreuna, eu la inceput i-am promis si am facut-o sa spere ca va fi o relatie de lunga durata, asta mi-am dorit si eu, si nu am crezut ca voi ajunge in situatia asta, sa ma satur de ea, sa nu ma mai atraga nimic la ea si sa incep sa ma enervez cand vorbesc cu ea. Am devenit un sensibil, ma supar din orice si nu stiu ce sa fac. Regret ca am facut dragoste cu ea pentru ca stiu ca sa atasat mai tare de mine, ma iubeste si mai mult. Nu as vrea sa o fac sa ma creada un OM de NIMIC... Dar pur si simplu nu mai simt ce am simtit cand`va, nu mai vrea sa stau din mila ei, sa o fac sa sufere, sa ma faca sa ma simt prost. Imi pare enorm de rau de ea... Si mai e o distanta intre noi de 100 si ceva de KM. Nu o vad tot timpul, dar vorbim zilnic la telefon si pe Yahoo Messenger. Cum as putea sa fac sa o indepartez de mine? sa nu o ranesc foarte mult, sa o fac sa sufere, sa planga. Mi-e greu sa o vad asa.Nu ma joc cu sufletele... stiu ce e suferinta si de asta am apelat si la voi. Pur si simplu la inceput ne doream amandoi foarte mult aceasta relatie, dar acum iubirea mea pot sa zic ca s-a stins. Recunosc e greseala mea ca i-am promis atatea dar si eu credeam in aceste promisiuni. Dar uite ca acum nu mai simt nevoia de a fii cu ea, nu vreau sa o fac sa sufere foarte mult cu toate ca sunt constient ca v-a plange mult si va suferi sad Mi-e teama sa nu isi faca ceva... am mai vrut sa ma despart de ea si a inceput sa planga si sa-mi spuna ca se omoara. Mi-e frica!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai rar atata sinceritate...dar e trist ca esti sincer cu tine si cu noi, dar nu ai curajul sa fii sincer cu ea!
Nu intotdeauna doi oameni se potrivesc si voi v-ati grabit ingrozitor, ati sarit mii de momente care v-ar fi aratat mult mai devreme ca nu sunteti potriviti si n-ati fi ajuns in impasul in care sunteti azi.Si,ca si cum n-ar fi de ajuns doar atat,aveti si o relatie la distanta,relatie condamnata la prea mult dor si destula durere din start!
Daca nu esti un "om de nimic",spune-i fetei adevarul.
Plange sau nu,sunteti in mod egal responsabili de halul vostru.Tu ca n-ai stiut ce simti,ea ca n-a stiut cui ii ofera.
Nu te mai ascunde si nu te mai preface,renunta la minciuna in care traiesti, spune-i efectiv ca totul s-a sfarsit, exact cum ne-ai spus si noua.
N-o sa fie usor, dar macar in ceasul din urma e responsabil.
Si nu te mai juca cu suflete, invata sa astepti.

11 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Spune-i adevarul chiar daca doare va intelege daca e desteapta daca nu va intelege va fi strict problema ei nu trebuie sa o jignesti sau sa ii adresezi vorbe urate ci ii spui totul asa cu calm

| powergirl a răspuns:

Explica-i ca o relatie e compusa din 2 adica sa se iubeasca reciproc daca asta nu e atunci nu o poti numi relatie si intr-o relatie trebuie sa fie amandoi fericiti si ii spui ca tu nu esti asa ca ori suferi tu ori va suferi ea dar nu pentru totdeauna ca doar imi sunt baieti ii spui de ce nu mai vrei o relatie cu ea si daca zice ca ai promis ii spui pur si simplu ca nu te asteptai la asa ceva nu ai de unde stii viitorul

| neutrino a răspuns:

Spune-i adevarul si daca ea are capul pe umeri va intelege ca o relatie are si sfarsit si ca acesta a venit...

| Alcyon a răspuns:

Cred ca a fost fraiera ca s-a culcat cu tine. De-asta le sfatuiesc pe fete sa nu mai sara in pat cu baietii de la prima intalnire. Dar cine sa asculte?
Parerea mea este ca trebuie sa-i spui direct ca n-o mai vrei si gata. Nu o aburi, ca s-ar putea sa se faca ca nu-ntelege. E foarte enervant cand celalalt nu e sincer cu tine.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

De ce nu o suni sa-i zici ca esti un OM de NIMIC si ca ai umarit doar sa faci sex cu ea? exact ce a scris si alt coleg de-al nostru, daca are capul pe umeri o sa inteleaga si se va resemna

| BlueViP a răspuns:

Oricum o sa te considere un om de nimic, dar mai bine ii zici pe fata

| Geniuss a răspuns:

Simplu fratelo fii un pic mai taran evito nu ii raspunde la telefoane nici pe mesenger fa asa incat sa iti dea ea papuci tie happy

| girlllll a răspuns (pentru Geniuss):

Chiar crezi ca asa ar merge? asta credeti voi asa e raniti si mai mult cel putin asa facea fosul meu si am suferit foarte mult din cauza asta parerea mea ar fi...totusi sa ii spui adevarul (ceea ce ai scris aici) o sa o doara orice ai face daca zici ca tine la tine, dar crede-ma ca minciuna doare si mai tare...happy mult succes

| Geniuss a răspuns (pentru girlllll):

Stiu ai dreptate dar o va durea si mai mult daca ii va spune adevarul...

| Robbert_George_1995 a răspuns:

1. Să începi să vorbeşti cât mai rar cu ea. Ex: azi vorbiţi de 4 ori la telefon, mâine de 3, poimâine de 2 iar peste o săptămână, mai deloc.
2. Vorbeşte mai sarcastic cu ea, mai flecmatic.
3. La finalul conversaţiei voastre, să nu-i mai spui "te iubesc, te pup, i love you, etc." îi spui direct "vorbim mai târziu, pa"

| MoonLightBlu a răspuns:

In relatiile viitoare ai grija sa nu mai promiti lucruri de care nu esti sigur.Nici nu sti cat de dureros este pentru o fata sa isi aminteasca toate lucrurile frumoase pe care i le-ai spus si toate promisiunile facute.Ca sa nu o faci sa sufere si mai mult mai bine vorbesti direct cu ea.Altfel se va intreba mereu daca ea a gresit cu ceva is ii va fi frica sa incerce alte relatii.