| deea2sabau a întrebat:

de ce nu ne ajuta Dumnezeu la probleme din dragoste, adica de ce ne face mereu sa ne indragostim de cineva si apoi nu mai face nimic ci ne lasa sa suferim ca prostii, totusi eu cred ca daca El al exista, ar face ceva ca sa nu mai suferim ca prostii, ia-ta povestea mea, acum 2 saptamani am stat cu un baiat pe bus, adica vorbesc cu el de ceva timp dar abia acum am reusit sa ne vedem live happy am vorbit mai multe, m-a luat de mana, si se uita in ochii mei cand vorbea cu mine, bun parca totul era perfect, in seara aia ne-am vazut din nou, ne-am sarutat, app am vorbit prin mesaje. M-a intrebat ce simt pentru el, iar el mi-a spus ca s-a indragostit de mine, si chiar dadea semne ca ma palce, dupa aia a 2 zii am vb iar, dar parca ceva se intamplase cu noi, eram foarte reci amandoi deci nu mai vorbiseram ca in seara trecuta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, de ce? am mai vorbit cateva zile tot asa, iar acum nu am mai vorbit de 2 zile, ce so fii intamplat? o fi vrut doar o aventura cu mine, tin sa mentionez ca dedea semne ca ma place, iar acum gata... mie inca imi place de el, dar nu inteleg de ce toate acestea de ce nu vorbim ca inainte? eram foarte fericita, iar acum sunt mereu suparata, mereu ma cert cu ai mei, mereu sunt nervoasa
crying nu mai pot, chiar am crezut ca o sa am o relatie cu el si acum?

4 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Dumnezeu e bun, dar nu uita ca e drept.Suna-l pe baiat si chema-l in oras altfel totul se stinge. Daca ar fi asa ar trebui sa ma cert cu Dumnezeu ca nu m-am nascut intr-un oras mare din State si ca de ce traiesc intr-un amarat de oras uitat de lume din Romania.
Dumnezeu ti-a oferit oportunitatea sa te intalnesti cu baitul, acum depinde de voi.
Suna-l urgent si spune-i ca ti-e dor de el si sa vezi cum se va aprinde daca te iubeste.

| Voidwithin a răspuns:

Nu da vina pe Dumnezeu pentru greserile si esecurile tale te rog, fiecare dintre noi merge pe drumul pe care il credem corect si ne facem singuri relele.

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Asta ma intreb si eu cateodata straight face
Dar nu-ti fa griji suna-l tu, da-i mesaje tu.
Nu mai astepta ca sa iti dea decat el, si vezi ce zice. Sper ca nu a fost doar o aventura, mi s-a intamplat si mie sa fiu trista din cauza baietilor.
Sper ca te-am ajutatwinking!

| RebekkaRebbe a răspuns:

Vezi? Tu il cauti pe Dumnezeu doar cand ai nevoie...Cand nu mai ai nu il cauti...sad