| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragi utilizatori TPU si nu numai! Am si eu o problema, am 13 ani si simpatizez/tin/imi place un baiat din clasa mea. Acesta imi da semne ca si lui ii place de mine, dar nu stiu ce sa fac. Este si o mica diferenta de inaltime intr noi (cam 2-3 cm) eu fiind mai inalta. Ce ma sfatuiti sa fac: sa am o relatie cu acest baiat, sau mai bine nu?

Tin sa precizez faptul ca nu as vrea sa se afle in scoala de relatia pe care as putea sa o am deoarece nu vreau sa imi fac o imagine proasta in fata profesorilor, avand in vedere ca sunt una din cei mai buni din clasa!

Răspuns Câştigător
| freeseagull a răspuns:

La 13 ani e normal daca fata e mai inalta decit baiatul, sa vezi ca peste kitiva ani o sa te uiti la el in sus, te asigur...doar un micut sfat - nu e bine sa te intilnesti cu cineva din clasa ta.stiu atitea cazuri cand aceasta relatie nu dureaza mult, ma rog exista si exceptii. dar oricum; imi amintesc cind aveam 13 ani imi placea mult un baiat, acum am 16. si nu-mi amintesc nimic, vreau sa zic (nu te supara) ca dragostea la virsta asta e un parfum de ala ieftin care trece foarte repede, ar fi bine sa te concentrezi pe carte. P. S. semeni cu mine intr-un fel si ce-ti spun e doar spre binele tau!

2 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Daca va iubiti nu ar trebui sa va intereseze parerea celor din jur

| catalin94 a răspuns:

In primul rand pe profi nu ar trebui sa ii intereseze este viata ta, poti face ce vrei, in al 2-lea rand daca u il placi. si e te palce, nu vad care e problema, nu conteaza 2-3 cm laughing asta e parerea mea, faci cum crezi ca e binewinking