| alinaWalina a întrebat:

Imi place un baiat din liceu. Cum sa fac? Sunt sigura ca si el m-a observat deoarece ma privit azi de cateva ori. Suntem de 2 ani in acelasi liceu. Avem prieteni comuni iar eu nu pot sa le zic ca il simpatizez pe colegul lor deoarece nu vreau sa afle mai nimeni.

Ce ma sfatuiti sa fac? Daca fac rost de id-ul lui, cum incep sa vorbesc cu el, bine, stiu sa vorbesc dar...mno...avand in vedere ca e si baiatul de care imi place, nu e un tip obisnuit.

Ms, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Jesss a răspuns:

Nu i-as spune ca-l plac in locul tau si nici nu i-as trimite un mesaj cu "te iubesc", e mult prea devreme avand in vedere ca nici n-ati iesit impreuna ( chiar daca e adevarul ), o sa il pui pe fuga, chiar daca te place, e prea multa presiune din prima, in 2 ani, nu te-a bagat deloc in seama? Foloseste-te de faptul ca aveti prieteni comuni, iesiti mai mult in grup, stai mai mult pe langa el, imprieteniti-va, de la o relatie de prietenie ti-e mult mai usor sa evoluezi tongue in plus, e mai frumos daca ai cu cine vorbi despre asta happy de ce nu ii spui prietenei tale cele mai bune? chiar daca sunteti prieteni comuni tu esti fata, e logic sa fie de partea ta, dar fi sigura ca e de incredere happy, iese urat cand o fata se baga in relatia voastra, chiar daca va simpatizati reciproc happy.

2 răspunsuri:
| AyLLin a răspuns:

Daca vb pe mess cu el ii spui clar si raspicat ca iti place de el si nu-l mai face sa astepte poate el e mai timid dar tu trebuie sa preei controlul.baietilor nu prea le place sa astepte.sau poti sa ii trimiti un biletel cu mesajul,, te iubesc.tu ma iubesti? pwpik"si vezi ce spune asa poti comunica mai lejer cu el. sper sati fi fost de folos sfatul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna scumpo! Ai incredere in tine te rog! Ia-l intr-un colt cand prinzi ocazia si cere-i id-ul de mess si acolo vorbiti mai multe! Fii indrazneata pentru ca o sa ai multe de castigat! Asa fac si eu si de cele mai multe ori imi reuseste! Bafta! :*