| alinaWalina a întrebat:

Imi place un baiat din liceu. Sunt sigura ca si el m-a observat deoarece ma privit azi de cateva ori. Suntem de 2 ani in acelasi liceu. Avem prieteni comuni iar eu nu pot sa le zic ca il simpatizez pe colegul lor deoarece nu vreau sa afle mai nimeni.
Ce ma sfatuiti sa fac? Daca fac rost de id-ul lui, cum incep sa vorbesc cu el, bine stiu sa vorbesc dar...mno...avand in vedere ca e si baiatul de care imi place, nu e un tip obisnuit.
Ms, dau funda.

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Io zic sa numai te obosesti ca tea obs nu insemna ca ii place de tine. si e normal sa te priveasca daca esti prin zona
daca tear placea in primul rand sar uita mereu numai l tine holbat asa ar sta tot timpu intors la tine si sar uita in ochii tai + ca in 2 ani ar fi putut face si el ceva. lasa-l si cautati altu sau vrei sa mai pierzi alti 2 ani?

2 răspunsuri:
| Merry24 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta doar ca in 1 an de liceu baiatul care imi placea arunca cu hartii in mine si pana la urma mi-am facut curaj si i-am spus ca imi place de el si el isi bate joc de mine,am facut-o in fata clasei s-a uitat la mine si nu a zis nimic dar dupa ore ma oprit si m-a intrebat este adevarat ceea ce ai zis, i-am zis ca da dar prostul a complotat cu restul clasesi sa-si bata joc de mine punandu-mi flori in banca si un bilet dar eu banuisem ca nu era scrisul lui si am aruncat floarea si am rupt biletul si l-am tratat cu indiferenta, iar singurele cuvinte care-mi ieseau din gura era doar te urasc si el s-a dat la mine si l-am respins pana ce l-am uitat.Asa ca nu trebuie sa dai atentie prea multa unui baiat.

| Mirela_7378 a răspuns:

Poi dupa ce faci rost de id lui o sa decurga totul de la sine. daca si el te place veti vorbi multe lucruri care nici nu-ti trec prin gand.Intreabal ce face.dai de inteles ca nu ai prieten si daca nici el nu are totul va fi bine.