| SexyChick a întrebat:

Buna dragii mei :* Nu am mai intrat o vreme pe TPU pentru ca totul mergea perfect, nu aveam nevoie de ajutor, insa acum o saptamana m-am despartit iar de prietenul meu, adica el de mine oh go on El spune ca inca tine la mine dar ca are nevoie de o pauza.straight face ce sa fac sa ma impac cu el?

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

La mine, pauza inseamna despartire!

Eu zic sa il intrebi direct ce isi doreste ca sa nu te faca sa pierzi timpul degeaba!

Bafta!

| Ririru a răspuns:

Sa fii indiferenta zic eu.
Daca chiar tine la tine, cum va vedea ca esti indiferenta, vine inapoi.
Poate chiar are nevoie de pauza, habar n`am. Daca nu te cauta, lasa-l, meriti ceva mai bun.

Poti incerca sa pui niste status-uri, sa iesi cu amici afara si sa fi mai apropiata de vrunu`[in preajma iubitului tau], pentru a-l face gelos...thinking

| devilll a răspuns:

Nu pot sa inteleg cuvantul pauza intr-o relatie
pai ori merge ori nu merge
trebuie sa faci ceva ca sa intreti relatia nu cu pauze si dupa aceea urmeaza reprosurile ca u cine stie ce ai facut cat n-am mai fo imreuna si multe altele

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Hmm...pai daca a zis ca are nevoie de o pauza.Cred ca ar trebui sa-i acorzi aceasta pauza si sa nu-l stresezi sa va impacati decatt sa-i zici ca astepti un rasp de la el si sa-i dai de inteles ca il iubesti si nu vrei ca sa inchei aceasta relatie. daca il stresezi poate ca ia o decizie gresita...

| zizibela a răspuns:

NU, e dobitoc! de ce are nevoie de pauza? sa iasa cu baietii sau cu alte "amice"?

| bbe a răspuns:

Amicul si amica rupe paturika.
dc are nevoie de o pauza?
s-a plictisit de tine sau ce?
mai bine lasa sa vada cum e fara tine
si apoi vezi daca se merita sai mai acorzi uh o sansa
dar lassaaal
cat timp luati pauza asta. stiu si eu cum e
ca eu mai mult l-am cautat si sa ajuns la o despartire de 2 luni straight face
lasa timpul sa rezolve totul

| Creatza_4434 a răspuns:

Sincer...pauza=despartire.Am luat si eu 2 pauze cu doi fosti prieteni si in final s-a a juns la despartire...Acum e alegerea ta ce vrei sa faci.Eu ti-am raspuns din experienta mea.

| Bibb1 a răspuns:

Aa deci sa inteleg ca tu intri pe TPU doar cand ai o problema si vrei ajutor. nu ca sa ii ajuti pe altiistraight face. si ca sa iti raspund la intrebare...happy eu cred ca vroia sa se desparta de tine.si nu stia cum sa iti spuna.

| QueeN ♥ a răspuns:

Pai, probabil ar trebui sa il lasi in pace, atat cat vrea el.Nu sa-l ignori total, doar sa-i dai un moment de respiro.Fii detasata atat timp cat are el nevoie.Cu toate astea, vorbiti, dar nu despre relatia voastra, sau iubire sau mai stiu eu ce. Poate ca o pauza ti-ar prinde si tie bine. Sper sa fi fost putin de ajutor.

| DuțuAlex a răspuns:

Ma scuzati ca intervin asa, dar @zizibela nu prea ai dreptate.Cand un baiat/fata iti zice ca are nevoie de o pauza inseamna ca vrea sa se desparta dar nu stie cum sa o faca mai bland, dar sa ii zici ca poate avea o pauza, dar sa nu plangi, sau sa faci alte chestii

| bella87 a răspuns:

Nu mai merita nici o impacare pentru ca o sa va despartiti iar, pauza e modul frumos de a spune gata.Banuiesc ca il vrei inapoi, daca e asa nu face greseala sa-l cauti si sa insisti, incearca sa fi indiferenta si diplomata, ignora-l si e posibil sa se intoarca.Pentru ca relatia sa mearga el ar trebui sa te caute dupa,, pauza'' nu tu pe el. Bafta