| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragii mei love struck
Sunt foarte suparata si am nevoie de sfaturile voastre crying
Am o relatie de 2 ani jumate cu un baiat. Pe parcul acestei relatii am trecut prin multe., iubitul meu s-a combinat cu 2 tipe pe motiv ca m-a supus unor teste sa vada daca il iubesc. Si pentru ca-l iubesc l-am iertat. Mi-a jurat ca nu a facut nimic cu el, dar nu stiu ce sa cred... Am trecut cu vederea si el mi-a promis ca daca ii arat ca-l iubesc si ca nu-l insel ne vom logodi. mi-a promis acest lucru dar nu a mai facut-o. a trecut aproape jumatate de an.
De curand este foarte distant.. ma refuza, tipa la mine din orice motiv banal, se ascunde de mine, cand sunt cu el aproape ca ma ignora total ..Si surpriza : Zilele astea, curioasa fiind am cautata pe facebook-ul lui si am gasit niste mesaje nu tocmai placute. Vorbea cu un tip si ii spunea ca astazi va **** ceva nou, ca e o zdreanta proasta ce a acceptat sa se culce cu el. Apoi intr-o alta conversatie vorbea cu o tipa si aceasta il intreba daca tatal iubitului meu este acasa [Mentionez ca ma inteleg super bine cu parintii lui, sunt ca fiica lor. si cred ca de asta a intrebat tipa daca e acasa cineva pentru ca atat ea cat si iubitul meu nu vor ca eu sa aflu de relatia lor. ] + mesaje pe telefon de la un nr. nememorat in agenda telefonului si mi-a spus si un prieten de al lui ca el se intelege chiar bine cu tipa respectiva, rad, glumesc impreuna, giugileli, etc.
Daca ii spun, sigur nu recunoaste. dovezi concrete nu am.
Ce sa fac? Sa mai astept un timp ca sa aflu mai multe sau sa-l parasesc? crying
Offf. il iubesc atat de mult.crying

Răspuns Câştigător
| Đεмоη a răspuns:

Nu inteleg cum a putut sa se combine cu altele nici chiar pentru simplu motiv sa te testeze. Daca te-ar fi iubit cu adevarat nu ar avea nici macar cum sa se fi uitat la altele.cel putin asta e parerea mea.Iti spun eu.tu incearca sa ai grija de tine sa iti pese de tine sa te simti tu bine, asta este conceptia mea..fi puternica..stiu exact cum este sentimentul de dezamagire.Si nu iti recomand sa ii raspunzi cu aceeasi moneda, nu te pune la mintea lui. happy arata-i indiferenta doare mai mult ca orice! Daca te iubeste te cauta.dar si daca te-ar cauta nu cred ca ar mai merita sa il ierti..ai facut-o deja si nu a meritat.

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Asa vrei sa fie viata ta?
Inselata,mintita si dusa de nas mereu?
Crezi ca se va imbunatati ceva? Nu, dimpotriva.
Cu cat ii accepti mai mult, cu atat iti va face mai multe.
Il iubesti sau te agati cu disperare de ideea de dragoste din mintea ta?
Daca te iubesti pe tine, rupe relatia asta, imediat!

| mona a răspuns:

E un fustangiu prietenul tau, mai bine lasa-l ca nu e de tine, te inseala de ingheata apele

| redrosegirl a răspuns:

Scuzati-mi micile greseli.

| Feeltheflow15 a răspuns:

Mai așteaptă puțin ca sa te convingi si rasplateste-i cu aceeași moneda dacă el e distant fi si tu asa...

| redrosegirl a răspuns (pentru Feeltheflow15):

Incerc dar nu pooooot crying ..Eu nu-l pot insela, nu imi sta in caracter!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ce alte dovezi mai astepti? nu sunt destule?
astfel de oameni nu merita sa plangi dupa ei! si nici nu se schimba, desi multe fete asta spera!
ia-ti inima in dinti si spune-i ca desi il iubesti, el nu te merita si nu are rost sa mai suferi degeaba pentru ca timpul trece!
stiu ca e greu, dar decat o asemenea viata, mai bine suferi un timp acum si apoi iti vei gasi un om care sa te respecte, sa te iubeasca asa cum meriti!
si daca v-ati fi logodit/ casatorit, acelasi comportament l-ar fi avut!
esti dispusa sa traiesti asa toata viata?
daca nu, fa-ti curaj si desparte-te de el! nu te merita!

| redrosegirl a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

E asa greu crying Il iubesc...

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru redrosegirl):

Stiu draga mea! nu a spus nimeni ca va fi usor! dar nu vezi ca practic esti bataia lui de joc? vei suferi acum un timp, dar apoi vei putea fi intr-adevar fericita, decat o viata in halul asta!

| Raiiiisa a răspuns:

A te combina cu 2 nu cred ca e o modalitate prin care sa testezi iubirea partenerului.
Eu zic sa rupi relatia asta si sa-ti para bine ca nu s-a ajuns la logodna.Chiar daca il iubesti mult, baiatul asta nu cred ca-ti mai aduce fericirea gandindu-te tot timpu la mesajele acelea si ca ce ar putea face cand nu este cu tinestraight face

| Urpaniel a răspuns:

Ce vrei să mai aştepţi?
Desparte-te de el.

| redrosegirl a răspuns (pentru Urpaniel):

Nu e asa usor precum pare crying Vreau sa cred ca nu e adevarat:-s

| Urpaniel a răspuns (pentru redrosegirl):

Un sfat, o să fie doar mai rău dacă nu o faci acum, salvează-ţi şi ţie timpul.

| AleXisAleXis a răspuns:

Nu`i plati cu aceeasi moneda. DEsparte`te de el pur si simplu. Ii spui adevarul ca lucrurile s`au racit intre voi si nu mai vrei sa continui aceasta relatie si ca tu crezi ca are pe altcineva. Nu merita sa continui aceasta relatie. chiar daca sunt 2 ani de relatie decat sa traiesti in minciuna si sa fii suparata tot timpul sa te stresezi si altele. Desparte`te de el asa este cel mai bine :* stai linistita ca nu este ultimul baiat de pe pamant pe care il vei iubi

Răspuns utilizator avertizat
| Anuttzzik a răspuns:

Scumpa,''prosti''scuza-mi expresia gasesti la tot coltul, intr-o zi tot vei infrunta realitatea, nu poti sa traiesti in lumea viselor si sa traiesti mereu cu acceiasi speranta :''poate ca se va schimba'', acum iti va fi mai greu dar timpul vindeca toate ranile...:-D

| Qin a răspuns:

Eu cred că ai deja destule dovezi concrete thinking Eu zic să te desparți de el n.n
Adică te ignoră.te înșeală, țipă la tine..deja nu mai este o relație.