| EvaTramell a întrebat:

Bună
Duminică am luat ultima pastila Yaz și încă nu mi-a venit ciclul. Trebuia sa vina ieri dar nu. Contact sexual o fac protejat, pastilele le iau la ore fixe. Am motive de îngrijorare?
Simptome am...mă doare pe sub burtă, ovarele. Dar nu vine...
O zi buna

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pastilele au fost luate mereu la timp, fara intarzieri, nu trebuie sa-ti faci griji. Menstruatia poate intarzia dar nu din cauza ca ar exista o sarcina. In plus ti-aua parut si simptomele premenstruale. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale sunt protejate nu are rost sa-ti faci probleme de sarcina. Simptomele de care vorbesti sunt cele care anunta aparitia menstruatiei.