| EvaTramell a întrebat:

Duminică am terminat folia de anticoncepționale yasmin și azi trebuia sa mi vina ciclu dar nu mi-a venit. Luna trecuta miercurea mi-a venit și de aceea am zis ca azi trebuia sa mi vina. Le-am luat la ore fixe și nu s-a terminat în mine plus am folosit și prezervativul odată. ( el nu știe ca iau). E ceva normal sa întârzie? Simptome am puține..cel mai mult îmi sunt amorțite picioarele și ieri m-a durut pe sub burtă dar azi așa ni...
Mulțumesc. O seara frumoasă

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! Ar trebuii sa faci o vizită la medicul tau ginecolog, sa vada el despre ce este vorba, poate ai dereglari hormonale, poate esti prea stresată obosită, multa sanatate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu are rost sa-ti faci griji. Se va porni negresit. Este posibil sa fie foarte redusa cantitativ si se porneste mai greu.Este inuman sa procedezi astfel cu iubitul tau din moment ce poate ejacula de fiecare data in vagin nestingherit pe parcursul celor 28 de zile. Nu uita sa-ti administrezi prima pastila de pe urmatorul blister in a 29 zi, adica luni 8 februarie, indiferent daca nu s-a produs menstruatia, sau daca sangerarea este inca prezenta. Multa sanatate.

| EvaTramell explică (pentru corbulalbrosu):

Mai bine nu trebuie sa știe deoarece e ok așa

| DarkCrina a răspuns:

Daca as fi avut un copil dupa fiecare data cand mi-a intarziat, deschideam gradinita. happy
Stai linistita, se mai intampla.

| EvaTramell explică (pentru DarkCrina):

La fel și eu. Îmi este frica sincer...