| Skyisthelimit1996 a întrebat:

Dupa 4 ani fosta mea iubire s-a intors cu regrete si pareri de rau. Aseara ne-am reintalnit pentru prima oara dupa 4 ani, totul a fost plin de emotii de parca eram la prima intalnire. Desi credeam ca sunt fericita in relatia de 1 an pe care o am acum, mi-am dat seama ca inca mai simt ceva pentru el.
Ajutati-ma cu un sfat, sa il iert sau sa raman cu actualul?

Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

Asta totul depinde de tine, doar tu stii motivul care v-a intemeiat sa nu mai fi-ti astazi impreuna, dar sfatul meu, bazat pe experiente este sa nu acorzi mare atentie trecutului, pentru ca trecutul e trecut iar fostul tau nu se va schimba niciodata oricat de mult a-ti incerca, lasa trecutul in urma pentru ca daca Dumnezeu va vroia împreună, poate acum erai de mana cu el. Uite inca un sfat de la mine care într-o zi poate iti va fi de folos: Nu lasa pe nimeni sa te faca sa te simti ultima optiune. Iti doresc multa bafta si sincer gandeste -te si la actualul care poate chiar tine la tine si aveti ceva frumos impreuna:*

| Skyisthelimit1996 explică (pentru LoredanaS19):

Iti multumesc frumos pentru sfat, ai mare dreptate :*

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ai grija de ce vrei sa faci. Daca era ce iti doreai acum nu mai era trecut era inca prezent iar daca la el avei tot ce iti doreai nu plecai si acum nu aveai pe altcineva.Analizeaza bine ce a fost si ce s-a intamplat compara relatiile si ai grija sa nu gresesti.Calculeaza ce castigi ce pierzi si nu rani pe cineva fara sa aiba vina