| Ionuca a întrebat:

Dupa cat timp ar fi indicat sa incepi viata sexuala cu partenerul tau? O luna, 6 luni, un an sau poate mai mult?

Răspuns Câştigător
| rainbow_8592 a răspuns:

Atunci cand esti pregatit pentru acest pas.Cel mai indicat ar fi sa cunosti persoana cu care vrei sa iti incepi viata sexuala, si atata timp cat esti pregatit nu cred ca exista un interval de timp.

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Atunci cand consideri tu de cuviinta.
Ideal ar fi sa pui problema sexului dupa 16 ani si cand ai suficiente informatii despre sarcini nedorite,BTS-uri si protectie.
Sexul nu consider ca trebuie programat, vine de la sine daca exista atractie fizica, incredere si intelegere intre cei doi.Prin urmare,poate fi dupa doua luni, poate fi dupa 6, poate fi dupa un an.Personal,consider ca daca trece anul inseamna ca relatie e cam inutila, intrucat lipsa aspectului acesta, in cazul unor persoane de peste 16 ani,indica lipsa atractiei si a increderii,indispensabile intr-o relatie.
Sexul nu e ceva ce trebuie 'indicat' de anumiti parametri, vine de la sine, tu trebuie doar sa fii pregatita si sigura de ceea ce vrei sa faci.

| Adriano_3072 a răspuns:

Asta doar voi puteti decide happy. Sincer, nu prea sunt perioade de timp care ar trebui sa rep inceperea vietii sexuale. Acum asa ca un "baraj" minim ar fi cam o luna asa.
Daca ai incredere in el, el in tine si va intelegeti si va si horatati asupra situatiei puteti incepre.
Noroc
P.S. : Informeaza-te intai despre sex

| maftei a răspuns:

Asta depinde de tine sa stii, cand te simti tu pregatita dar si el.Bine ca baietii mereu vor si dupa 1 zi dar acum tu decizi.Acum depinde si ce varsta ai, ca apoi daca faci cu cineva sa nu regreti ca nu trebuia cu el.Fa cum crezi tu ca e mai bine pentru tine

| Cristy990 a răspuns:

Bine ar fi sa iti incepi viata sexuala cu partenerul atunci cand te simti pregatita, cand consideri ca il cunosti destul de bine.In general eu as alege 1-2 ani.Succes!

| Polaris a răspuns:

O secundă.

| adriana_3818 a răspuns:

E optional...nu-ti indica nimeni...trebuie doar sa ajungi sa-ti doresti u sa se intample, fara constrangeri din partea nimanui.Si ce e drept, sa fii constienta ca sexul implica anumite riscuri.

| RazvaNICE_2349 a răspuns:

Buna! Indicat este sa incepi viata sexuala DOAR cand te simti pregatit/a!