| IONel56 a întrebat:

După cit timp apar primele simptome de sarcina?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La bărbati? Niciodatălaughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar in cazul unora dintre femeile insarcinate, se pot produce si manifesta simptomele de sarcina reale, stari care in cazul lor apar de obicei dupa saptamana 5-6-a. Insa in cazul multor alte femei, atat aparitia cat si manifestarea unor asemenea simptome este extrem de slaba sau chiar inexistenta.

| sofisis a răspuns:

Dupa minim 4-6 saptamani.

| HazelEyes77 a răspuns:

La unele femeii primele simptome se manifesta dupa 6-7 saptamani de sarcina. Primul simptom care pune pe ganduri o femeie il constitue absenta menstruatiei, apoi dupa un timp apar starile de rau, greata matinala, voma uneori, oboseala, somnolenta, sani tensionati, urinari frecvente etc. Sarcina difera de la femeie la femeie. Unele nu au parte de neplaceri pe tot parcursul ei, iar altele au sarcinii dificile chiar toxice si se confrunta cu probleme serioase ca incapacitatea de a se alimenta normal in primul trimestru sau chiar si dupa, dezhidratare, stari pronuntate de rau (lesin, ameteli puternice, cresterea tensiunii arteriale). Un test de sarcina facut dupa trecerea a 21 de zile de la contactul sexual ar trebui sa lamureasca prezenta sau absenta unei sarcini. Numai bine

| 90210 a răspuns:

Depinde de la femeie la femeie

| Ciubotaru_Cezar_Paul_1970 a răspuns:

O luna mancat-as