| eusebiu27 a întrebat:

După cât timp apar primele simptome de sarcina? Si care sunt?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dr. Cristina Buzgar, Medic specialist Obstetrică-Ginecologie afirma si explica in articolul urmator care sunt semnele care pot sa apara in cazul sarcinii incipiente.
https://www.arcadiamedical.ro/articol/sarcina-incipienta-semne-si-simptome/
De asemenea citeste si articol scris de Dr. Laura Mustață
 Medic specialist obstetrică-ginecologie :
https://www.nativia.ro/articole-medicale/simptomele-sarcinii/ Multa sanatate!

| eusebiu27 explică (pentru corbulalbrosu):

Seamănă unele cu cele din perioada menstruației

| corbulalbrosu a răspuns (pentru eusebiu27):

Sunt simptome... GENERALE, care pot sa apara si in alte situatii sau conditii. Simtoma de sarcina care este reala/adevarta o reprezinta... LIPSA SANGERARII MENSTRUALE.

| eusebiu27 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai și după cât timp ar trebui sa pună menstruația probleme? Știu ca mai întârzie de fel si la cicluri regulate
Care este diferența intre sintomul de sarcina și cel de menstruație?